کد خبر: ۵۲۳۹۳۶
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۸

فدراسیون فوتبال ایتالیا برای مجازات آن دسته از تیم‌‌هایی که خواهان حضور در تورنمنت‌های اختصاصی و انحصاری خودشان باشند، قانونی وضع کرد.

به گزارش شفاف، گابریله گراوینا رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا تأیید کرد قانونی توسط این سازمان تصویب شده که به موجب آن، این دسته از تیم‌هایی که بخواهند در تورنمنتی‌های همچون سوپرلیگ اروپا شرکت کنند از رقابت در سری A محروم خواهند شد.

هفته گذشته بود که پروژه سوپرلیگ اروپا با حضور 12 تیم از ابرقدرت‌های فوتبال باشگاهی قاره سبز آغاز شد و واکنش‌های تند و منفی هم به آن صورت گرفت. یوفا این تیم‌ها را به محرومیت از تمامی رقابت‌ها تهدید کرد و اکنون سری A به‌عنوان اولین فدراسیون عضو اتحادیه فوتبال اروپا در راستای تهدیدات یوفا قانونی را به تصویب رسانده است که تافته‌های جدابافته سری A که بخواهند در تورنمنت‌های اختصاصی شرکت کنند، مجازات خواهند شد.

گراوینا این خبر را پس از جلسه اخیر شورای فدرال فوتبال ایتالیا اعلام کرد و گفت برای آن دسته از تیم‌های سری A که بخواهند از شرکت در تورنمنت‌های یوفا و فیفا سر باز بزنند، مجازاتی همچون محرومیت از رقابت‌های داخلی در نظر گرفته شده است.

رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا گفت: آن تیم‌هایی که برنامه شرکت در رقابت‌هایی خارج از تورنمنت‌های تحت نظارت فیفا یا یوفا را داشته باشند ارتباط‌شان با ما را از دست خواهند داد و باید رقابت‌های‌مان را ترک کنند. ما هیچ خبری درباره آنکه کدام تیم‌ها از این تورنمنت‌ها کناره‌گیری کرده‌اند یا نه، نداریم اما این قانونی است که اکنون باید در اصلاحات ملی فوتبال ما لحاظ شود. اگر در پایان ماه ژوئن تیمی در رقابت‌هایی با ماهیت خصوصی شرکت کند، باید از لیگ ما برود.

سه تیم یوونتوس، اینتر و میلان از ایتالیا برای شرکت در سوپرلیگ اروپا اعلام آمادگی کرده بودند که پس از تهدیدهای یوفا، اینتر کنار کشید و دو تیم میلان و یوونتوس هم با انتشار بیانیه‌‌هایی برپایی این تورنمنت را با شرایط موجود غیرعملی دانستند هرچند حرفی مبنی بر انصراف‌شان از حضور در این تورنمنت نزدند.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: