کد خبر: ۵۲۳۹۴۳
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۲

حریرچی گفت: برای واکسیناسیون مردم به هیچ وجه مراجعه حضوری در مراکز بهداشت و درمانی نداشته باشند مگر آنکه با آنها تماس گرفته شود.

به گزارش شفاف،ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی «طبیب» با اشاره به اینکه مردم برای واکسیناسیون کرونا به هیچ وجه مراجعه حضوری نداشته باشند، اظهار کرد: از طریق مراکز بهداشت برای تعیین زمان مراجعه حضوری با افراد تماس گرفته می‌شود.

او گفت: از فردا در تبریز و به طور همزمان در سراسر کشور واکسیناسیون افراد ۸۰ ساله به بالا آغازمی‌شود و این افراد گروه یک از فاز دوم واکسیناسیون هستند که آدرس و تلفن قریب به اتفاق آن‌ها را داریم؛ لذا در خصوص افرادی که به مراکز درمانی مراجعه داشته‌اند ثبت نام لازم نیست، اما افرادی که سابقه مراجعه ندارند از هفته آینده شماره تلفنی اعلام شده تا از طریق تماس با آن نسبت به ثبت نام آنها اقدام شود.

معاون کل وزارت بهداشت همچنین یادآور شد:  واکسیناسیون عمدتا در مراکز درمانی انجام نخواهد شد و ورزشگاه‌ها، بیمارستان‌های راه‌اندازی نشده برای این امر تجهیز شده‌اند چراکه  تجمع مردم فقط خطر بالا رفتن شیوع بیماری را بیشتر می‌کند.

حریرچی در پایان با اشاره به اینکه به ترتیب افراد بالای ۷۵ و ۶۵ سال از طریق سامانه اینترنتی ثبت نام خواهند شد، اظهار کرد: در این طرح نام، نام خانوادگی، شماره تلفن و کدملی افراد دریافت شده و پس از آن، زمان مراجعه به آن‌ها اطلاع داده شده و یک هفته و یک روز قبل از واکسیناسیون نیز برای آن‌ها پیام ارسال می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: