کد خبر: ۵۲۳۹۶۹
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶

رؤسای جمهور روسیه و فرانسه در تماسی تلفنی پیرامون اوکراین و منتقد سیاسی روس زندانی گفتگو کردند.

                          گفت‌وگوی تلفنی «پوتین» و «ماکرون»

به گزارش شفاف، از رویترز، کاخ کرملین روز دوشنبه اعلام کرد که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در تماس تلفنی با همتای فرانسوی خود پیرامون وضعیت اوکراین و همچنین «الکسی ناوالنی» منتقد زندانی روس گفتگو کردند.

در بیانیه کاخ کرملین که متعاقب این گفتگو منتشر شد، آمده است که پوتین توجه ماکرون را به «اقدام‌های تحریک آمیزی» جلب کرد که دولت کی‌یف در شرق اوکراین در حال انجام آن است.

رؤسای جمهور دو کشور همچنین بر قصد و تمایل خود برای تداوم همکاریها در چارچوب نرماندی برای پرداختن به وضعیت کنونی در اوکراین تأکید کردند.

لازم به ذکر است که حدود ده روز پیش، سرویس مطبوعاتی کاخ الیزه در بیانیه‌ای اعلام کرد که امانوئل ماکرون رئیس جمهور این کشور قصد دارد در آینده‌ای نزدیک با ولادیمیر پوتین همتای روس خود گفتگو کند.

این در حالی است که از پایان ماه گذشته میلادی، تنش در روابط روسیه و اوکراین در سایه جانبداری کشورهای غربی که به بهانه وخامت اوضاع در جنوب شرقی اوکراین صورت می‌گیرد، افزایش یافت.

با تشدید این تنش‌ها در دریای سیاه و منطقه «دونباس» واقع در شرق اوکراین، دبیر شورای امنیت روسیه نیز با اشاره به تحرکات ناتو در منطقه گفت که کشورش مجبور به اتخاذ اقداماتی در راستای حصول اطمینان از حفظ امنیت مرزهایش است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار