کد خبر: ۵۲۴۰۲۵
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۳

برخی بر این باور هستند که ایلان ماسک، سومین مرد ثروتمند جهان، با فروش بخشی از بیت‌کوین‌هایش ضمن دستکاری بازار، به سود خوبی رسیده است.

                          ایلان ماسک: بیت‌کوین‌هایم را نفروخته‌ام

به گزارش شفاف، برخی بر این باور هستند که ایلان ماسک، سومین مرد ثروتمند جهان، با فروش بخشی از بیت‌کوین‌هایش ضمن دستکاری بازار، به سود خوبی رسیده است.

با این حال، مالک شرکت خودروسازی تسلا می‌گوید، هیچ یک از بیت‌کوین‌های شخصی خود را نفروخته است. به گزارش همشهری آنلاین، ایلان ماسک در پاسخ به توییت یک شخص درخصوص اینکه او به خرید و فروش بیت‌کوین مشغول شده و با بالا و پایین بردن قیمت سود می‌برد، گفت: «اشتباه متوجه شده‌ای. من هیچکدام از بیت‌کوین‌هایم را نفروخته‌ام. تسلا ۱۰ درصد از دارایی خود را فروخته تا نقدشوندگی بیت‌کوین را به‌عنوان جایگزینی برای پول نقد در ترازنامه ثابت کند.»

زاخاری کرکهورن، مدیر ارشد امور مالی می‌گوید، تسلا که یک میلیارد و ۵۰۰ هزار دلار در بیت‌کوین سرمایه گذاری کرده بود، طی سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی ۱۰ درصد موقعیت خود را کاهش داد. تسلا گفته است که درآمد حاصل از فروش دارایی‌های دیجیتال با «تأثیر مثبت»، ۱۰۱ میلیون دلاری به ۲۷۲ میلیون دلار رسیده است.


او به رویترز گفت: «ما در دراز مدت به ارزش بیت‌کوین اعتقاد داریم. هدف ما این است که آنچه را که در بلندمدت داریم نگه داریم، همچنان که بیت‌کوین را در معاملات خود با مشتریان‌مان حفظ خواهیم کرد.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار