کد خبر: ۵۲۴۰۵۲
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۰

اسماعیلی درباره آخرین جزئیات نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت توضیحاتی داد.

سید فخرالدین اسماعیلی مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش و توسعه مشارکت‌های قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حاشیه نشست خبری اولین نمایشگاه مجازی قرآن کریم که به منظور تشریح جزئیات این نمایشگاه صبح امروز هفتم اردیبهشت‌ ماه برگزار شد در گفت و گویی اظهار کرد: نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت که اولین بار است به صورت مجازی قرار است برگزار شود، فردا به مدت ۳ روز از طریق سامانه مربوطه برگزار می‌شود.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش و توسعه مشارکت‌های قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ هزار نفر از قرآن آموزان موسسات و داوطلبان آزاد در این آزمون شرکت کرده‌اند گفت: هدف اصلی از برگزاری آزمون گسترش گفتمان قرآنی در سطح جامعه و آشنایی آحاد جامعه با آموزه‌های قرآن و عترت است.

او گفت: امسال سعی کرده‌ایم با توجه به اینکه آزمون به صورت مجازی است، امنیت آزمون، برقراری عدالت و کاربری آسان را در تمامی فرآیند آزمون مجازی پیش بینی کنیم و گام‌های مختلفی برای این آزمون در نظر گرفته شده است.

اسماعیلی بیان کرد: ابتدا با احراز هویتی که صورت می‌گیرد، داوطلبان رشته‌های ثبت نامی خود را می‌بینند و در هر یک از این ۳ روز می‌توانند در رشته‌های ثبت نامی خود بدون محدودیت شرکت کنند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش و توسعه مشارکت‌های قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: در گروه سنی زیر ۱۲ سال سوالات رشته حفظ هم به صورت متنی و صوتی است، چراکه این‌ها در موسسات به صورت صوتی آموزش دیده‌اند و ما هم تلاش کردیم که آزمون به صورت صوتی باشد، البته متن سوال هم تطبیق داده شده با صوت در سامانه قرار گرفته است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار