کد خبر: ۵۲۴۱۵۹
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۸

مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران از اختصاص ۱۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به بخش بهداشت و درمان خبر داد.

مرتضی اکبری مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در گفت و گویی، در خصوص جزئیات تفاهم نامه معاونت‌های فرهنگی دانشجویی و بهداشت وزارت بهداشت اظهار کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران به عنوان اولین بانک قرض الحسنه براساس یک مسئولیت اجتماعی تلاش کرد تا جریمه دیر کرد مشتریان را برای کمک به حوزه بهداشت و درمان کشور ارائه دهد که مبلغی بالغ بر ۱۳۰ هزارمیلیارد ریال برای خرید اقلام پزشکی اختصاص داده شده است.

او افزود: ۱۵ هزار قلم تجهیزات پزشکی شامل دستگاه‌های کپسول اکسیژن ساز تب سنج ضد عفونی و سایر اقلام پزشکی برای ۳۱ استان و تمام مراکز بهداشتی علوم پزشکی طرف قرارداد بانک تهیه شده است که بیشتر در حوزه‌های خانه بهداشت توزیع می‌شوند.

اکبری بیان کرد: این اقلام به استان‌های مورد نظر فرستاده شده است و در یکی دو روز آینده توسط از طریق مراکز استانی بانک مهر ایران به دانشگاه‌های علوم پزشکی هر استان تحویل داده می‌شود تا در قالب طرح شهید سلیمانی برای پیش گیری هرچه بیشتر ویروس کرونا در کشور مورد استفاده قرار گیرد.

مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: همچنین ما ۲۲۰۰ میلیارد ریال وام قرض الحسنه برای ۲۲ هزار نفر از پرستاران و بهورزان در نظر گرفته ایم.

او در خصوص این که پرستاران و بهورزان تحت چه شرایطی می‌توانند این وام را دریافت کنند اظهار کرد: وزارت بهداشت و درمان با درنظر گرفتن شرایط و اوضاع اقتصادی هر یک از پرستاران و بهورزان، افرادی که شرایط لازم برای دریافت این وام را دارند به بانک قرض الحسنه مهر معرفی شده و در نهایت بانک با کارمزد‌های بین صفر تا چهار درصد را به این دسته از افراد ارائه می دهد.
انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: