کد خبر: ۵۲۴۱۶۲
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۸

در پی درگذشت یک استاد پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی تهران، رئیس این دانشگاه پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش شفاف، متن پیام دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران به مناسبت درگذشت دکتر مرتضی مصفا استاد پیشکسوت دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه به شرح ذیل است.

"خبر درگذشت همکار ارجمند و دلسوز جناب آقای دکتر مرتضی مصفا، استاد بااخلاق و پیشکسوت دانشکده دندانپزشکی و الگوی عملی تعهد حرفه‌ای موجب تأسف و تألم شد.

فقدان این استاد ارزشمند را که بیش از هفتاد سال در امر پژوهش، تحقیق و آموزش دانشجویان، اساتید و دندانپزشکان متخصص و همچنین درمان بیماران فعالیت داشتند، به خانواده ایشان، شاگردان پرتلاش و دانشگاهیان گرامی، خصوصاً همکاران ایشان در دانشکده دندانپزشکی تسلیت عرض نموده، از خداوند منان برای آن استاد فقید، غفران و رحمت واسعه الهی و برای خانواده گرامی، همکاران و شاگردان آن مرحوم صبر و اجر مسئلت می‌نمایم".

به گزارش شفاف، دکتر مرتضی مصفا، سال ۱۳۰۵ در شهر اصفهان به دنیا آمد. تحصیلات متوسطه خود را در آن شهر گذراند. در سال ۱۳۲۲ در دانشکده دندانپزشکی پذیرفته و در سال ۱۳۲۶ فارغ التحصیل شد. بعد از اتمام خدمت نظام وظیفه، در سال ۱۳۲۸ به عنوان هیئت علمی به استخدام دانشکده دندانپزشکی درآمد. ایشان در پست هایی همچون ریاست درمانگاه و ریاست بخش پروتز خدمات ارزنده ای ارائه کرد. مقالات متعددی در مجله دندانپزشکی به چاپ رسانده و کتابی درباره پروتز پارسیل، حاصل کار وی است. دکتر مصفا، بعد از طی مرحله دانشیاری، به کسب مقام استادی نایل آمد. سرانجام در سال ۱۳۵۴ بازنشسته شد ولی ارتباط خود را با دانشکده دندانپزشکی قطع نکرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار