کد خبر: ۵۲۴۱۸۳
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۵

سخنگو و رئیس هیئت مذاکره‌کننده جنبش انصارالله یمن تاکید کرد: هر گفتمان مثبتی درباره یمن در گروی اقدام به لغو محاصره و در اولویت قرار دادن مسایل انسانی است.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت شبکه خبری المسیره، محمد عبدالسلام، رئیس هیئت مذاکره‌کننده و سخنگوی جنبش مردمی انصارالله یمن امروز (پنج‌شنبه) توییت کرد: هر گفتمان مثبتی درباره یمن در گروی اقدام به لغو محاصره و در اولویت قرار دادن ابعاد انسانی به عنوان مسایلی با اهمیت در رابطه با نیازهای تمامی مردم یمن است.

عبدالسلام در ادامه تاکید کرد: چنین اقدامی مورد استقبال قرار خواهد گرفت و واقعی بودن حرکت به سوی صلح در یمن را ثابت می‌کند.

رئیس هیئت مذاکره‌کننده انصارالله ۱۶ آوریل جاری تاکید کرده بود: هر گونه فراخوان برای صلح را تا زمانی که ضامن لغو کامل محاصره نباشد، جدی قلمداد نمی‌کنیم و تاکنون هیچ گونه جدیتی را نسبت به توقف جنگ شاهد نبوده‌ایم.

وی افزود: فراخوان‌های برخی طرف‌های بین‌المللی در این خصوص، این رویکرد گزینشی را ارائه می‌دهد که صلح برای کشورهای متخاصم بوده و یمن از آن محروم است، در حالی که صلح برای همه است و در غیر این صورت هیچ صلحی وجود ندارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: