کد خبر: ۵۲۴۲۶۲
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹

شبکه نسیم همزمان با شب‌های قدر، جدول پخش خود را تغییر داد؛ برنامه‌هایی که سرآغازشان "کتاب‌باز" است و به "نمای رادیو" و "تور بزرگ" می‌رسد.

به گزارش شفاف،  همزمان با شب‌های پرفضیلت قدر و ایام شهادت حضرت علی(ع) جدول پخش شبکه نسیم منعطف با حال و هوای این مناسب‌ها تغییر می‌کند.  بر این اساس سریال دختر گمشده، نمای نزدیک، مستند پرتره رخ، نمای رادیو و تور بزرگ به کنداکتور می‌آیند و در کنار کتاب باز، بی‌انتها و رانما فضای آنتن را دلنشین خواهند کرد.

از این رو کتاب باز که در ادامه فصل پنجم و همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان شروع شده است در این روزها ساعت 18:30 با اجرای سروش صحت میزبان اهالی فرهنگ و همنشین آن‌ها  خواهد بود. برنامه بی‌انتها که در آستانه افطار با مناجات‌های بدیع و بهره‌گیری از ظرافت‌های معنایی به استقبال اذان مغرب می‌رود در این اوقات گرانقدر نیز همراه مخاطبان خود خواهد شد.

رانما دیگر عنوانی است که در این شب‌ها با تکیه بر فرمی متفاوت و بیان شیرین، معضلات اجتماعی را به نقد می‌کشد و با لحنی جذاب و نگاهی خاص به نکات اخلاقی و صفات پسندیده اجتماعی می‌پردازد. رانما پس از افطار و مشابه پخش از ابتدای رمضان در این شب‌ها نیز میهمان خانه‌های بینندگان می‌شود.

مجموعه نمایشی ”دختر گمشده» به کارگردانی احمد کاوری با بازی زنده‌یاد ماه‌چهره خلیلی، کورش تهامی، هدایت هاشمی و هومن حاجی عبداللهی و.... است.  این مجموعه روایت گم شدن دختر جوانی است که هیچ سرنخی از سرنوشت او و اینکه چه بلایی بر سرش آمده نیست. در این راستا، پلیس وارد قصه می‌شود تا با همکاری یک مددکار اجتماعی، ردی از او بیابد؛ این مجموعه‌ نمایشی مهیج و پلیسی هر شب ساعت 20:30 روی آنتن خواهد رفت.

نمای نزدیک پشت صحنه برخی از آثار سینمای ایران را در این ایام به روی آنتن می‌برد که در این نوبت با نمایش فرایند تولید و گوشه‌هایی از زحمات هنرمندان کشور در فیلم‌هایی همچون یدو، تک تیرانداز، آبادان 1160 و.... هستند که ساعت 21:30 از این شبکه پخش می‌شود.

مستند پرتره رخ که در این شب‌ها ساعت 22 پیش‌بینی و آماده پخش شده است نگاهی متفاوت به زندگی و آثار هنرمندانی همچون علیرضا زرین دست، عبدالرضا اکبری، شاهد احمدلو، مسعود فروتن و حسین زندباف دارد که علاقه‌مندان به این برنامه می‌توانند این مجموعه دلنشین را به تماشا بنشینند.

نمای رادیو با داستان جاده کاغذی به آنتن نسیم برمی‌گردد. این قصه با تنظیم رادیویی و روایت ایوب آقاخانی برای این شب‌ها تدارک دیده شده است که برگرفته از کتاب جاده‌های آبی سرخ نوشته نادر ابراهیمی و حکایت رشادت و جوانمردی دلاور مرد جنوبی به نام میرمهنای دوغابی است که یک دهه خواب را از چشم استعمارگران روبوده تا خلیج فارس از دست اجانب در امان بماند. این نمایش که توسط مرکز هنرهای نمایشی رادیو تولید شده، در این شب‌ها ساعت 22:45 از شبکه نسیم روی آنتن می‌رود.

علاقه‌مندان به انواع اتومبیل و ماشین‌های خاص نیز می‌توانند در این شب‌ها بیننده توربزرگ و داستان هیجان انگیز آن هر شب ساعت 23 از شبکه نسیم باشند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: