کد خبر: ۵۲۴۲۹۱
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۱

نتایج یک بررسی چاپ شده در نشریه لانست نشان میدهد: گروه‌های قومی جنوب آسیا در انگلیس طی موج دوم شیوع کروناویروس بیش از سایر گروه‌های اقلیت قومی در معرض خطر عفونت، ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ و مرگ ناشی از آن قرار داشتند.

به گزارش شفاف، در موج نخست شیوع کروناویروس که از فوریه ۲۰۲۰ آغاز شد و تا ماه سپتامبر ادامه داشت، تست مثبت کرونا، موارد بستری در بیمارستان و مرگ ناشی از این ویروس در بین همه گروه‌های اقلیت‌های قومی در انگلیس بالا بوده است.

هرچند در موج دوم بیماری که از ماه سپتامبر تا دسامبر ۲۰۲۰ بوده، وضعیت گروه‌های قومی به استثنای گروه‌های قومیِ جنوب آسیا بهتر بوده است.

به گفته محققان انگلیسی، به رغم بهبودهای بدست آمده در بیشتر گروه‌های قومی در موج دوم بیماری در مقایسه با موج نخست، تفاوت گسترده میان اقلیتهای آسیایی نگران کننده است.

به گزارش شفاف به نقل از روزنامه گاردین، محققان اظهار داشتند: خطر بیشتر مثبت بودن آزمایش کروناویروس با تعداد بیشتر افراد در خانواده های جنوب آسیا مرتبط است. سرشماری سال ۲۰۱۱ نشان داد که ۲۱ درصد از گروه‌های قومی جنوب آسیا در خانواده های چند نسلی زندگی می کنند در حالیکه این رقم در گروه های سفید پوست هفت درصد است. هرچند فاکتورهای دیگر از قبیل وزن، فشار خون و بیماریهای نهفته نیز موثر هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: