کد خبر: ۵۲۴۳۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: طی سال گذشته ۱۳ هزار نفر از اتباع خارجی که قصد خروج غیرمجاز از مرزهای استان را داشتند، دستگیر شدند.

                          دستگیری ۱۳ هزار خارجی هنگام خروج غیرمجاز از کشور

به گزارش شفاف، علی مصطفوی روز شنبه در یک گفت و گوی رسانه ای افزود: در ۴۰ روز گذشته از سال جاری نیز پنج هزار نفر از این اتباع دستگیر شده‌اند.

وی اضافه کرد: ورود تعداد زیادی از اتباع کشورهای افغانستان و پاکستان به‌صورت غیرمجاز به استان برای مهاجرت به اروپا یکی از دلایل افزایش آمار کرونایی استان است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با ابراز امیدواری نسبت به کاهش آمار کرونایی از این هفته در سطح استان، اظهار کرد: این استان بیش از ۹۶۷ کیلومتر مرز مشترک با سه کشور ترکیه، جمهوری آذربایجان و عراق دارد و دروازه ایران به اروپا تلقی می‌شود.

مصطفوی با اشاره به اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند در سطح استان، گفت: گزارش‌ها به‌صورت منظم توسط ۲۴ دستگاه اجرایی استان تهیه شده و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به محدودیت‌های کرونایی در سطح استان، اظهار داشت: از زمان آغاز و شیوع بیماری کرونا تاکنون ۱۱۷ جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا تشکیل شده، همچنین برای پیگیری تخصصی امورات کمیته‌های امنیتی، اجتماعی و انتظامی، اقتصادی و امور زیربنایی در حال فعالیت هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: از ۲۹ فروردین‌ماه امسال با دستور وزیر کشور جلسات ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا به‌صورت روزانه تشکیل می‌شود؛ متأسفانه از ۱۷ شهرستان استان، ۱۴ شهرستان در وضعیت قرمز و ۳ شهرستان در وضعیت نارنجی به سر می‌برند.

مصطفوی با اشاره به اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند، تأکید کرد: در همین راستا تلاش‌ها و اقدامات لازم در حوزه‌های دورکاری ادارات، مشاغل صنفی، فعالیت‌های آموزشی، فعالیت اجتماعی و فرهنگی و تردد وسایط نقلیه برای رعایت دستورالعمل‌ها صورت گرفته است.

وی با اشاره به جلوگیری از ترددهای بین‌شهری و شهرستانی در سطح استان، بیان کرد: برای همین مهم و جلوگیری از تجمعات؛ سامانه الکترونیک صدور مجوز تردد راه‌اندازی شده است تا در صورت تائید کارشناسان مجوز لازم صادر شود.

معاون استاندار با اشاره به این‌که متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در استان فوت کرده‌اند، عنوان کرد: این در حالی است که از اول دی‌ماه تا اسفندماه سال گذشته تعداد فوتی‌ها یک رقمی بود و متأسفانه از روز نخست فروردین‌ماه امسال در بسیاری از روزها آمار دو فوتی‌ها رقمی بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار