کد خبر: ۵۲۴۵۴۰
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۱

‎امیر پناهی تهیه‌کننده و مجری مجموعه برنامه‌های «آرت کرنر» از آغاز تولید فصل دوم این برنامه با محوریت جریان مستقل موسیقی خبر داد.

به گزارش شفاف، هدف از ساخت فصل نخست مجموعه برنامه‌های «آرت کرنر» با حضور حسین شریفی، حسن فراهانی، آیدین الفت، امید نیک‌بین و علی جعفری پویان بررسی روند موسیقی در دهه‌های اخیر، علت افول و تنزل سلیقه موسیقایی جامعه مخاطب و مطالعه تأثیر تقاضای مخاطب بر تولیدات موسیقایی همچنین اهمیت ایجاد ارتباط موثر بین موزیسین و جامعه مخاطب در تولید و ارائه یک اثر تأثیرگذار بود.

مجموعه برنامه‌های آرت کرنر به سرپرستی امیر پناهی، با دغدغه حمایت از فعالان عرصه هنر و مخصوصاً موسیقی و با هدف ایجاد ارتباط میان جامعه و هنرمندان خلاق و عمل‌گرا، جهت اشتراک‌گذاری هنر فاخر و تأثیرگذاری و همچنین درک و احترام متقابل تشکیل شده و تلاش بر آن دارد که با بررسی شرایط جامعه امروزی ایران، به ارائه راهکارهایی برای معرفی هنر به معنای اصیل آن پرداخته و با معرفی آثار با کیفیت هنرمندان و نیز گفت‌وگوهایی درباره اندیشه و پایه‌های شکل‌گیری آثار تأثیرگذار و ماندگار، به رواج بیش از پیش آن سرعت بخشد.

امیر پناهی درباره مجموعه برنامه‌های «آرت کرنر» توضیح داد: با توجه به شرایط ویژه موسیقی در کشور و اشباع بازار از خواننده‌ها و نوازندگان بی‌تخصص و آثار بی‌محتوا، سیاست اجرایی گروه ، مطرح کردن مسائلی عمیق‌تر و اصیل‌تر از صرفاً تولید یک اثر موسیقایی است. جریانات فکری و اندیشه‌هایی که سبک‌های موسیقی دوره‌های متفاوت را شکل داده و قطعاً دوران امروزی ما نیز بی‌تأثیر از آن نخواهد بود. هدف و فعالیت‌های برنامه بر این اصل استوار است که رسالت هنر و هنرمند به چالش کشیده شود و به بررسی آثاری توجه خواهد شد که جریانات اجتماعی و ذهنی پویا به خلق آنان پرداخته و فلسفه‌ای مشخص منجر به خلق آن‌ها شده است.

تهیه‌کننده این برنامه اضافه کرد: در همین راستا و با سیاست به اشتراک گذاشتن دیدگاه جامعه موسیقی و حضور جمعی از اهالی موسیقی و صاحبان مشاغل مرتبط فصل اول برنامه در پنج قسمت تهیه و پخش شد.

وی در پایان درباره ساخت فصل جدید این برنامه گفت: با توجه به اهمیت شناخت سبک‌های گوناگون موسیقی، مراحل تولید و ضبط قسمت‌های آینده برنامه جهت شناسایی موزیسین‌های جریان مستقل آغاز شده است.
‎فصل دوم مجموعه برنامه‌های آرت کرنر به کارگردانی پریسا خورشیدی، تهیه‌کنندگی و اجرای امیر پناهی در حال ساخت است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: