کد خبر: ۵۲۴۵۸۸
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰

حفاظ روی دیوار دارای تنوع زیادی می باشد. اگر حاضر به پرداخت هزینه ای بیشتر باشید قطعا تنوع بیشتری برای انتخاب خواهید داشت. اما هزینه اضافی هم کار چندان درستی نیست. هر چقدر ارتفاع بلند تر و پیچیدگی بیشتر را در ساخت آن به کار ببرید امنیت بیشتری را تامین می کند. اگر محل سکونت شما در یکی از محله های امن در وسط شهر قرار دارد. مدل های ساده سر نیزه ای با تراکم پایین گزینه ی مناسبی برای دیوار شماست و تا حد قابل توجه ای هزینه شما را کاهش می دهد.

 حفاظ روی دیوار  خانه هایی که خارج از شهر قرار دارد قطعا باید ارتفاع بیشتر و تراکم بالایی داشته باشد تا خیال شما از امنیت خانه تان راحت باشد. البته هر چقدر این وسیله سنگین تر باشد به زیر کاری محکم تر نیاز دارد. در حقیقت این وسیله به زیبایی نمای بیرونی ساختمان بسیار تاثیر میگذارد. هنگام خرید توجه به ظاهر آن بسیار اهمیت دارد.

حفاظ روی دیوار

حفاظ روی دیوار در انواع مختلفی با ویژگی های متفاوت:

 حفاظ روی دیوار باید دارای چهار پارامتر اصلی باشد که جنس آن باید آهنی باشد. ارتفاع ان که یکی از اصلی ترین پارامتر های تاثیر گذار بر قیمت آن است. به طور معمول یک متر یا یک و نیم متر ساخته می شود. حفاظ روی دیوار تعداد میله های عمودی است در یک متر. جالب است بدانید که عرض آن تراکم را تعیین می کند. تراکم بالا نشان دهنده فاصله کم بین نرده های عمودی است و تراکم کم فاصله بیشتر میله ها را نشان می دهد. اگر تراکم میله ها کمتر بود هزینه ساخت آنها نیز کاهش می یابد و اگر میله ها متراکم تر باشند امنیت بالا می رود و گاها ظاهری زیباتر را نشان می دهد. این سبک نرده شامل طرح های بوته ای، شاخ گوزنی، نیزاری و لیلیومی است.

 بوته ای یک حفاظ خاردار است که مانند مدل شاخ گوزنی نوعی سوپر امنیتی که ضد صعود به حساب می آید. این مدل را در ارتفاع های متفاوت می سازند و نصبی آسان و بدون دردسر دارند.

 فرفورژه: برای نرده راه پله، پنجره و نرده روی دیوار به کار می رود که دارای طراحی متنوعی است همچنین ظاهری زیبا و مستحکم دارد. این سبک نرده نیازمند رسیدگی دائمی است و باید چند سال یک بار رنگ آمیزی شود. نرده مستحکم قطعا به هزینه بیشتری نیاز دارد و متقابلا امنیت بیشتری را تامین خواهد کرد.

 لیلیوم: لیلیوم نسبت به سایر مدل ها امنیت بیشتری دارد. ظاهری بسیار زیبا که الهام گرفته از گل لیلیوم را دارد و همین نام را برای آن انتخاب کرده اند. این سبک نرده به دو رنگ، رنگ آمیزی خواهد شد.

 نیزار: این مدل ظاهری زیبا به همراه امنیتی بالا به شما می دهد. چون شاخه ها کوچک و کمتر است نقطه جوش کمتری بر روی آن وجود دارد.

حفاظ شاخ گوزنی چیست و به چه کار می آید 

حفاظ شاخ گوزنی از مهم ترین حفاظ های روی دیوار است که در منازل، باغ ها و ویلاها برای ایجاد امنیت بیشتر کاربردی دارد. ایده این مدل زیبا  برگرفته از شاخ های قوی و در هم پیچ خورده گوزن است و این اسم را برای این سبک انتخاب کرده اند و به نام های خارپشتی و بوته خاری نیز شناخته می شود. این مدل بسیار مستحکم و پر کاربرد است همچنین ظاهری بسیار زیبا دارد. این مدل سبکی مدرن دارد که نصب آسان و سریعی دارد. این سبک نرده ها به دلیل تراکم بالا امکان عبور از بین نرده ها وجود ندارد. تراکم آن در یک شاخه اصلی 12 ردیف است. جالب است بدانید که این مدل نرده را از آهنی نو با استحکام و مقاومت زیاد تولید می کنند به گونه ای که پس از ساخت آن امکان پیچ و خم کردنش وجود ندارد. این نوع مدل را در ارتفاع بالا نمی شود برش داد حتی اگر برش هم داده شود عبور از این حفاظ امکان پذیر نیست.

حفاظ شاخ گوزنی

حفاظ شاخ گوزنی مراحل ساخت و نصبش:

حفاظ شاخ گوزنی توسط میلگرد نمره 10 که استاندارد و نو است ساخته می شود. این میلگردهای تیز و به صورت درهم تنیده است. این مدل را با ارتفاعی بین 50 تا 150 سانتی متر ساخته می شود که اصولا توصیه می شود حداقل ارتفاع آن 70 سانتی متر باشد. آن را در مدل های مختلف تولید می کنند که عرض آن متناسب با مدل آن متفاوت است. میزان استاندارد آن 35 تا 40 سانتی متر است .هر اندازه تراکم بیشتر باشد زیباتر، کاراتر و کیفیت بهتری دارد. این سبک نرده را بر روی دیوار نصب می کنند به این شکل که سوراخ هایی به قطر 10 میلیمتر بر روی دیوار ایجاد می کنید سپس قطعاتی که از جنس فلز است و طول 15 سانتی متر را دارد در سوراخ به عنوان یک میخ می کوبید این میخ ها زمینه اتصال بین دیوار و حفاظ است. بایستی در قسمت بیرونی دیوار یا در لبه خارجی دیوار متصل می گردد. بعد از نصب اگر اندکی فشار به آن وارد شد سبب لغزش آن می شود این لغزش مانع ورود سارقان می گردد چرا که اگر ثابت باشد تکیه گاهی برای سارقان می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: