کد خبر: ۵۲۵۰۷۸
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۹

معاون فنی و عمرانی شهردار تهران گفت: برخی از خیابان‌ها ظرفیت کافی برای اختصاص دادن به مسیر دوچرخه‌سواری ندارند، از این رو ممکن است در آینده اقداماتی مانند ایجاد "پل دوچرخه" انجام شود.

به گزارش شفاف، صفا صبوری دیلمی در نشست خبری مشترک با پیروز حناچی شهردار تهران و معاون شهرسازی و معماری شهردار در پاسخ به پرسشی درباره کارشناسی نبودن بسیاری از مسیرهای دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی در تهران اظهار کرد: برای ایجاد مسیر دوچرخه و پیاده‌راه کار کارشناسی زیادی انجام شده که نزدیک به 10 ماه به طول انجامید؛ در حال حاضر بیش از 350 کیلومتر مسیر کار شده اما پیوستگی این مسیرها بسیار مهم است و نمی‌توان پروژه‌ای که هنوز به اتمام نرسیده را قضاوت کرد. 

وی با اشاره به اینکه اشکالات موجود در حال رفع است، ادامه داد: برخی از خیابان‌ها ظرفیت کافی را برای اختصاص دادن به مسیر پیاده یا دوچرخه‌سواری ندارند بنابراین شاید در ادامه پروژه‌های دیگری مانند پل دوچرخه در دستور کار قرار گیرد بنابراین برای حفظ پیوستگی کار، خط کشی‌هایی انجام شده و مشکلات آن در حال رفع است.

معاون فنی وعمرانی شهردار تهران در پاسخ به پرسش دیگری درباره شن‌چاله‌های شهر تهران اظهار کرد: عمر شن‌چاله‌های تهران به 60 تا 70 سال گذشته مربوط می‌شود اما از نظر ایستایی مشکل خاصی ندارند با این حال ممکن است هنگام بحرانی مانند زلزله، بخشی از آنها ناپایدار باشد. 

وی افزود: برای ایمن‌سازی شن‌چاله‌ها نخست باید موضوعات حقوقی آن‌ها حل شود چراکه آنها مالکیت شخصی دارند و مالکان طبق حکم دادستانی تهران موظف هستند که خطرات آن‌ها را رفع کنند؛ شهرداری تهران مالکیت این شن‌چاله‌ها را بر عهده ندارد.

صبوری دیلمی گفت: باید یک طرح ایمن‌سازی مفصلی که از حوزه عمرانی خارج و حتی از حیطه شهرداری هم خارج است، تهیه شود اما درحال حاضر خطر روزافزون و جدیدی درباره شن‌چاله‌ها وجود ندارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار