کد خبر: ۵۲۵۱۸۶
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۴

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی و دیگر رسانه‌های این رژیم امروز، سه‌شنبه اعلام کردند، تعداد تلفات "بزرگترین" حمله موشکی گردان‌های القدس و القسام به عسقلان و اسدود به دو کشته و بیش از ۶۰ زخمی افزایش یافت.

به گزارش شفاف، این رادیو و شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی از کشته شدن دو شهرک نشین در اثر حمله موشکی در عسقلان و زخمی شدن بیش از ۶۰ تن در حملات موشکی به دو شهر عسقلان و اسدود خبر دادند که ۲۰ تن آنها به بیمارستان برزیلای منتقل شدند.

روزنامه یدیعوت آحارونوت نیز نوشت، دست‌کم هشت حمله به منازل و تاسیسات در اسدود و عسقلان در نتیجه شلیک موشک‌ها صورت گرفت که ویرانی را در مسیرها بر جای گذاشت، خساراتی را به خودروها وارد کرد و موجب آتش سوزی‌هایی شد.

به نوشته این روزنامه، عسقلان واقع در جنوب اراضی اشغالی اولین مورد کشته‌های اسرائیلی در عملیات "نگهبان دیوارها" را که اسرائیلی‌ها روی عملیات خود در غزه گذاشته‌اند، ثبت کرد.

همچنین در این رابطه گردان‌های القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد: موشک‌هایی که با آن عسقلان را هدف گرفتیم و منجر به کشته شدن دو اسرائیلی‌ شد از نوع "بدر ۳" بود.

گردان‌های القدس افزود، این موشک‌ها از قدرت ویران‌کنندگی بسیار برخودار هستند.

جنبش حماس نیز اعلام کرد، ۱۳۷ موشک را در عرض پنج دقیقه به عسقلان و اسدود و شهرک‌های اطراف آن در منطقه هم‌جوار غزه معروف به "غلاف غزه" شلیک کرد.

سایت‌های شهرک‌نشینان نیز به شلیک ده‌ها موشک به عسقلان و اسدود اذعان کردند.

خبرنگار شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی درباره وضعیت عسقلان گفت: وارد عسقلان شدم از وحشت آنچه می‌دیدم گریه‌ام گرفت. باور نمی‌کردم خودروها در آتش می‌سوزند و دود از هر خانه‌ای به هوا بلند شده و شهر عسقلان تبدیل به "شهر رعب و وحشت" شده است.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی نیز مدعی شد، یک موشک به بیمارستان برزیلای در عسقلان اصابت و خساراتی را به آن وارد کرده است.

براساس گزارش رسانه‌های عبری همچنان آژیرهای خطر در شهرهای عسقلان، زکیم، ایاد مردخای و کرمیا به صدا درآمده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار