کد خبر: ۵۲۵۳۲۵
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۴

مهلت ثبت نام وام‌های دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم فردا، شنبه ۲۵ اردیبهشت به پایان می‌رسد.

به گزارش شفاف، زمان ثبت نام وام‌های دانشجویی از ۲۰ بهمن ۹۹ شروع شده و فردا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ به پایان می‌رسد. تمامی دانشجویان متقاضی وام در دانشگاه‌های دولتی و غیر انتفاعی و موسسات غیر انتفاعی، دانشگاه‌های پیام نور، دانشگاه‌های آزاد، دانشگاه‌های فنی و دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی و ... باید تا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ درخواست‌های خود را ثبت کنند.

بخشی از وام‌های دانشجویی را بانک قرض الحسنه مهر ایران در چهارچوب توافق نامه‌ای که با صندوق دارد در قالب وام شهریه به دانشجویان پرداخت می‌کند، همچنین اگر دانشجویان در نیم سال‌های قبلی خود از این وام استفاده کرده باشند تا ۱۵ تیر ۱۴۰۰ مهلت ثبت درخواست‌های خود را دارند.

در مجموع ۵ نوع وام دانشجویی را در قالب نظام پرداخت و بازپرداخت جدید وام‌های دانشجویی که به تصویب هیئت امنای صندوق رسیده به دانشجویان ارائه می‌شود.  وام‌های صندوق رفاه دانشجویان شامل وام تحصیلی، وام ضروری، وام ویژه دکتری، وام ودیعه مسکن مهر و وام شهریه است.

وام تحصیلی برای تمامی مقاطع تحصیلی در هر نیمسال بین ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان است، وام ضروری برای رویداد‌های موارد خاص از ۳ میلیون تومان تا ۵ میلیون تومان در نوسان است که تعداد زیادی را شامل می‌شود، وام‌های متاهلی با توجه به تولید فرزندان تا ۳ میلیون تومان تقاضای مورد افراد مورد قبول است، دانشجویانی که با فوت پدر و مادر مواجه می‌شوند تا ۳ میلیون تومان می‌توانند تقاضای وام دهند.

دانشجویان حادثه دیده در سوانح و تصادفات، دانشجویان موارد خاص مثل توان خواهان یا قهرمانان ورزشی مبلغ‌های متفاوتی دریافت می‌کنند که دانشجویان می‌توانند در سایت صندوق رفاه، پورتال صندوق و سایت‌های دانشگاه از آن با خبر شوند. وام ویژه دکتری تا پایان سال ۹۹ تنها ۷۰۰ هزار تومان بود که از ابتدای سال ۱۴۰۰ با تصویب هیئت امنای صندوق به ۱ میلیون تومان در ماه افزایش پیدا کرد. وام ودیعه مسکن متاهلی برای دانشجویان شهرتهران ۲۵ میلیون تومان است، در کلانشهر‌ها ۲۰ میلیون تومان و در سایر شهر‌ها ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وام شهریه برای دانشجویان کاردانی و کارشناسی یک میلیون تومان، دانشجویان کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و دکتری حرفه‌ای ۲ میلیون تومان و برای دکتری تخصصی ۵ میلیون تومان است. وام شهریه به دانشجویان شهریه پرداز نوبت دوم اختصاص داده می‌شود، اما وام تحصیلی به دانشجویان روزانه دانشگاه‌های دولتی پرداخت می‌شود.

 از آن جایی که شرایط دریافت وام بسیار زیاد است بنابراین دانشجویان باید به پورتال صندوق دانشجویی جهت دریافت اطلاعات بیشتر مراجعه کنند و جهت ثبت هم کافی است با مراجعه به پورتال صندوق رفاه به شیوه غیر حضوری درخواست خود را ثبت کنند. ادارات رفاه در دانشگاه‌ها درخواست وام‌های دانشجویی را بررسی می‌کنند و بعد از تایید به صورت سیستمی تمامی درخواست‌ها به صندوق رفاه منعکس می‌شود تا بعد از طریق امور اداری به حساب دانشجویان متقاضی واریز شود.

وام شهریه به حساب دانشگاه‌های مربوطه واریز می‌شود و دانشجوی مورد نظر بدهکار می‌شود، اما مابقی وام‌های دانشجویی بدون استثنا مستقیم به حساب دانشجویان بعد از طی مراحل مربوطه واریز می‌شود. میزان تسهیلات مبلغ وام در هر مقطع تحصیلی متفاوت است، برای مثال وام شهریه هر نیمسال حداکثر در چهارچوب سنوات تحصیل خاص آن را دریافت کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار