کد خبر: ۵۲۵۴۳۹
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲

ویراست تازه‌ای از کتاب «نگاه به زن» نوشته سید‌مجتبی حسینی توسط انتشارات نیستان منتشر شد.

به گزارش شفاف،‌ ویراست چهارم کتاب «نگاه به زن» نوشته سید‌مجتبی حسینی از سوی انتشارات نیستان منتشر و روانه بازار نشر شد.

این کتاب حاوی دو نوشتار مجزا با عنوان «نگاه به زن» و «تنها پیامبر زن» است. این دو نوشتار بازنویسی دو سخنرانی از سید مجتبی حسینی، اسلام‌شناس معاصر است که اولی در سال 1378 در دانشگاه صنعتی شریف و دومی در همان سال در شیراز انجام شده است.

 در نوشتار نخست به بهانه میلاد بانوی دو جهان، حضرت زهرا سلام الله علیها، نگاه پیامبر اسلام(ص) و پیشوایان معصوم به زنان مورد بحث قرار می‌گیرد و تجلیل بی‌نظیر رسول اکرم که دختر خود را «ام ابیها» می‌خواند، واکاوی می‌شود.

در ادامه نگاه دو طیف از داعیه‌داران تدین مورد انتقاد قرار گرفته که یکی مبتنی بر «افراط سنتی» است و مبنای توجیه دینی هم ندارد و دیگری «تفریط ضد سنتی» است. آن‌هایی هم که داعیه تدین نداشته‌اند، از زوایای ظاهرفریبانه‌ای با مسأله برخورد کرده‌اند. در نتیجه کمتر کسی نگاه مستقل دین به زن را مورد تأمل قرار داده است. در ادامه بحث، زوایای مختلف این نگاه باز شده و به خواننده ارائه می‌شود. 

در نوشتار دوم با ذکر نام حضرت زینب(ص)، جلوه‌هایی متفاوت از منشور روح علوی و فاطمی حضرت زینب نمایان می‌شود‌،‌ در ادامه نکته بررسی شده است که چرا خداوند بار سنگین پیام‌رسانی واقعه عاشورا را بر عهده حضرت زینب(س) گذاشته است و این، وجه تسمیه کتاب است. زینب(س) اولین پیامبر زن نامیده شده؛ نه این‌که شریعت جدید آورده باشد، بلکه حضرتش پیام عاشورا را که خلاصه و روح پیام ادیان است، به مردم رسانده است… .

انتشارات نیستان چاپ چهارم این کتاب را به قیمت 13 هزار تومان روانه بازار نشر کرده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار