کد خبر: ۵۲۵۴۷۴
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان با اعلام برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در مرداد امسال از تعریف صلاحیت‌های جدید در آزمون پیش رو خبر داد.

به گزارش شفاف، حامد مانی‌فر اظهار کرد: در این دوره از آزمون‌ها که نیمه مرداد برگزار می‌شود علاوه بر برگزاری آزمون احراز صلاحیت اجرا در رشته‌های معماری و عمران، چهار صلاحیت جدید نیز پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: برای حل مشکلات و برای افزایش کیفیت ساختمان‌ها در هریک از رشته‌های برق و مکانیک نیز صلاحیت تخصصی جدید با عنوان «اجرای تاسیسات برقی» و «اجرای تاسیسات الکتریکی» پیش‌بینی شده است.

وی گفت: ساختمان‌های مهم در طول چرخه حیات ممکن است به دلایل مختلف از جمله تغییر کاربری نیازمند اجرای عملیات بهسازی لرزه‌ای باشند که اجرای این عملیات از یک سو نیازمند مقررات ویژه و از سوی دیگر نیازمند حضور اشخاص ذی‌صلاح برای طراحی و اجرای بهسازی لرزه‌ای است. به همین منظور علاوه بر پیش‌بینی مبحث جدید با همین عنوان نسبت به تعریف صلاحیت جدید تحت‌عنوان «ارزیابی و اجرای بهسازی لرزه‌ای» اقدام شده است.

وی افزود: برای ایمن‌سازی گودها و اجرای هرچه بهتر پی در ساختمان‌ها صلاحیت جدید «طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان» تعریف شده است. داوطلبان واجد شرایط این صلاحیت‌ها می‌توانند با مطالعه دستورالعمل ثبت‌نام و در صورت دارا بودن شرایط نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام کنند. 

به گفته مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان، صلاحیت‌های تخصصی دیگری نیز در دست بررسی و اقدام است که در آینده نزدیک اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: