کد خبر: ۵۲۵۵۷۷
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲

دانش آموزان با رعایت نکات بهداشتی در روز امتحان می‌توانند، احتمال انتقال ویروس کرونا به خود و خانواده هایشان را کاهش دهند.

به گزارش شفاف، با نزدیک شدن به فصل امتحانات که با اپیدمی ویروس کرونا همراه شده است؛ امتحان برخی از پایه‌های تحصیلی به صورت حضوری برگزار می‌شود.

ویروس کرونا باعث نگرانی دانش آموزان و خانواده آن‌ها نسبت به خطر افتادن سلامت فرزندانشان شده است؛ بنابراین توصیه می‌شود دانش آموزان و خانواده‌ها نسبت به رعایت موارد توصیه شده توجه کنند تا فصل امتحان‌های حضوری با سلامت کامل برای آن‌ها تمام شود.

- در مرحله اول و برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، در صورتی که علائمی از بیماری دارید و یا با فرد مبتلا به کرونا در تماس بوده اید، حتما به مدرسه اطلاع دهید تا نسبت به این موضوع تصمیم گیری شود.

- برای حضور در جلسه امتحان در طول برگزاری آزمون، صورت خود را به طور کامل با ماسک بپوشانید و تا حد امکان به صورت خود دست نزنید.

- توصیه می‌شود والدین یک ماسک اضافی و کیسه نایلون کوچک برای تعویض ماسک و ضد عفونی کننده، همراه فرزند خود قرار دهند.

- برای حفظ آرامش روانی دانش آموزان؛ خانواده‌ها استرس و نگرانی خود را کنترل کنند و رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی را به فرزندان خود با آرامش آموزش دهند.

- خانواده‌ها در صورت فراهم بودن شرایط از کادر مدرسه بخواهند که امتحانات را در فضای باز برگزار کنند.

- در صورت برگزاری امتحان در کلاس؛ دانش آموزان دقت داشته باشند که پنجره کلاس‌ها باز باشند.

- اگر فاصله با نفرات کناری کمتر از  ۱/۵ متر بود، از مراقب امتحان بخواهید فاصله محل استقرار صندلی شما را تنظیم یا تغییر دهد.

- دقت داشته باشید لوازم التحریر مورد نیازتان را همراه داشته باشید تا از دیگران وسیله‌ای دریافت نکنید. توجه داشته باشید از خانه یک بطری آب آشامیدنی همراه خود داشته باشید. در صورتی که مجبور شدید از دانش آموز دیگری وسیله لوازم التحریر به امانت بگیرید؛ حتما آن را قبل و بعد استفاده ضدعفونی کنید.

- توصیه می‌شود دانش آموزان بعد از امتحان با رعایت فاصله با دوستانشان صحبت کنند و خیلی زود محل امتحان را ترک کنند.

توجه داشته باشید حفظ آرامش روانی و پرهیز از استرس در این شرایط برای شما بسیار حائز اهمیت است؛ بنابراین سعی کنید در طول زمان امتحانات پیگیری اخبار‌های مختلف و متنوع را تا حد امکان کاهش دهید تا آرامش شما حفظ شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: