کد خبر: ۵۲۵۶۹۸
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۹

منابع آمریکایی محتوای نامه رییس جمهور پیشین این کشور به پنتاگون را فاش کردند. «دونالد ترامپ»، رییس جمهور پیشین آمریکا، پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، یادداشتی مخفیانه را برای وزارت دفاع آمریکا فرستاده و در آن به پنتاگون برای خروج نیرو‌های آمریکایی از مناطق مختلف جهان فشار آورده است.

                          محتوای نامه ترامپ به پنتاگون فاش شد

به گزارش شفاف، به نقل از یاهو نیوز نوشت: «جان مک انتی»، یکی از دستیاران ترامپ در ۹ نوامبر ۲۰۲۰، یادداشتی را به «داگلاس مک گرگور»، سرهنگ بازنشسته ارتش آمریکا، ارائه کرده و در آن گفته است که «این کاری است که رییس جمهور می‌خواهد شما انجام دهید.»

این یادداشت می‎گوید «ما را از افغانستان، عراق و سوریه خارج کنید.»

همچنین ترامپ در این نامه دستور داده بود خروج نیروهای آمریکایی از آلمان کامل شده و همچنین نیرو‌های این کشور از آفریقا خارج شوند.

«مک گرگور» که سمت مشاور ارشد سرپرست وقت وزارت دفاع آمریکا، به او پیشنهاد شده بود و در آن زمان تنها ۱۰ هفته به پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ باقی مانده بود، به «مک انتی» گفت که او تصور نمی‌کند چنین اقدامی قبل از پایان ریاست جمهوری ترامپ انجام پذیر باشد.

«مک انتی» در پاسخ به این اظهارات «مک گرگور»، گفته است «پس هر کاری که می‌توانی انجام بده.»

بر اساس گزارش‎ها، مقام‎های ارشد ارتش آمریکا از این فرمان‎ها وحشت زده شدند چرا که نه مشاور کاخ سفید و نه مشاور امنیت ملی آمریکا نمی‌دانستند که این فرمان‎ها از کجا آمده است.

«یاهو نیوز»، می‎گوید «این یادداشت دارای امضای ترامپ بود، اما حتی کارمندان نزدیک به ترامپ نیز هیچ اطلاعی از آن نداشتند.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار