کد خبر: ۵۲۵۸۷۵
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶

مجمع عمومی سالیانه فدراسیون تنیس روی میز در سالن فارسی کمیته ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش شفاف، مجمع عمومی سالیانه فدراسیون تنیس روی میز صبح امروز به ریاست مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان و با حضور رئیس فدراسیون تنیس روی میز به همراه روسای هیئت‌های استان‌ها به صورت حضوری و مجازی برگزار شد. 

در آغاز این مجمع مهرداد علی‌قارداشی رئیس فدراسیون تنیس روی میز گزارشی از عملکرد این فدراسیون در سال 99 ارائه کرد. برگزاری لیگ‌های مختلف،‌ تشکیل دپارتمان آموزش، فعالیت‌های کمیته همگانی و تشکیل کمیته روستایی و عشایری، برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت‌های استان‌های مختلف، برگزاری اردوهای تیم‌های ملی و گزارش مالی و تقویم سال 1400 از نکاتی بود که قارداشی در گزارش خود به آنها اشاره کرد. 

در ادامه این مجمع حسابرس مستقل و همچنین خزانه‌دار فدراسیون گزارش‌های مالی خود را ارائه کردند که مورد تقدیر معاون وزیر ورزش قرار گرفت. این مجمع به دلیل قطع برق وزارت ورزش با چند دقیقه وقفه همراه بود.  

مهدی علی‌نژاد  در مجمع سالیانه فدراسیون تنیس روی میز اظهار داشت: از فدراسیون تنیس روی میز به خاطر وضعیت مناسب و شفاف مالی تشکر و قدردانی می‌کنم چون هیچ مشکل خاصی در گزارش‌های این فدراسیون وجود نداشت. جای خوشحالی است که فدراسیون این قدر شفاف عمل کرده است. همچنین درآمدزایی 17 میلیارد ریالی فدراسیون تنیس روی میز جای تقدیر و تشکر دارد. 

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: تنیس روی میز بیش از 100 سال در کشور ما قدمت دارد و آحاد مردم با این ورزش سر و کار دارند. تنیس روی میز ورزشی جاافتاده و محبوب در کشور ما به حساب می‌آید.

علی‌نژاد ادامه داد: ما در حوزه قهرمانی کار دشواری پیش رو داریم چون چینی‌ها قدرت مطلق این رشته در آسیا و در جهان هستند. تعداد مدال‌ها نیز در این رشته زیاد نیست و به همین خاطر کسب مدال در تنیس روی میز کار بسیار دشواری است. 

وی تصریح کرد: وزارت ورزش توقع داشت که تعداد سهمیه‌های تنیس روی میز به اندازه سهمیه‌های المپیک ریو باشد ولی این اتفاق نیفتاد که این زنگ خطری برای بازی‌های آسیایی 2022 است.  ما باید علاوه بر فعالیت‌های همیشگی به فکر تغییر نسل و استفاده از بازیکنان جوان نیز باشیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: فدراسیون تنیس روی میز باید تعامل خود را با قدرت‌های دنیا اعم از بازیکن و مربی بیشتر کند تا به واسطه آن سطح این ورزش در کشور ارتقا پیدا کند. 

علی‌نژاد ادامه داد: تاکنون نیما عالمیان توانسته سهمیه المپیک را کسب کند و ما امیدواریم نوشاد عالمیان نیز در مسابقات پیش رو کسب سهمیه کند. ما توقع مدال از ملی‌پوشان خود در المپیک نداریم ولی امیدواریم عملکرد خوبی داشته باشند. 

وی در پایان گفت: امیدوارم با مسیر بدون حاشیه‌ای که فدراسیون تنیس روی میز در پیش گرفته به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کنیم.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: