کد خبر: ۵۲۵۹۷۷
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹

باشگاه مس کرمان با انتشار بیانیه‌ای شش بندی به حکم کمیته انضباطی درباره اتفاقات دیدار تیم فوتبال این باشگاه با خوشه طلایی اعتراض کرد.

به گزارش شفاف، در حالی حکم محرومیت انضباطی علیه چهار تن از عوامل باشگاه مس کرمان صادر شده است که نکات بسیار عجیبی در مورد صدور این حکم به شرح زیر مشهود است:

1- در این حکم انضباطی محرومیتی شش ماهه علیه آقای رضا خادمی صادر شده است و این در حالی است که اصلاً این شخص در روز بازی مس - خوشه طلایی در کرمان و در ورزشگاه باهنر حضور نداشته است! مشخص نیست حکم انضباطی علیه شخصی که اصلاً در استادیوم و اتفاقات ناشی از آن حضور نداشته است، بر چه مبنا و دلیلی صادر شده است.

2- همین حکم محرومیت علیه شخصی که در ورزشگاه و اتفاقات آن حضور نداشته است، ثابت می‌کند که دیگر گزارشات و مستنداتی که منجر به صدور دیگر آرای محرومیت برای سایر افراد نام برده شده در این حکم شده است نیز مخدوش و زیر سؤال است و این گزارشات غلط و نام‌های ارائه شده در آن به هیچ وجه نمی‌تواند مبنای درستی برای صدور حکم محرومیت آنهم به این سنگینی باشد.

3- این احکام انضباطی در حالی صادر شده است که هیچ دفاعیه‌ای از باشگاه مس کرمان خواسته نشده است و پس از صدور قرار موقت علیه این اشخاص، باشگاه مس کرمان طی نامه‌ای به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال صراحتاً اعلام کرد که تمامی این افراد در سمت‌های مختلف، کارمند باشگاه مس کرمان هستند و باید دفاعیه‌های مرتبط با رسیدگی انضباطی نسبت به آنها از باشگاه مس کرمان اخذ شود که این اتفاق هرگز رخ نداده است و مشخص نیست این احکام محرومیت براساس کدام رسیدگی ترافعی حقوقی و کدام دفاعیه از سوی عوامل باشگاه مس کرمان صادر شده است؟!

4- احکام انضباطی علیه عوامل باشگاه مس کرمان در حالی به این سرعت و شدت صادر می‌شود که اتفاقاتی به مراتب بدتر از این در مسابقات فوتبال کشور رخ داده است که کوچک‌ترین رسیدگی حقوقی و انضباطی برای آنها صورت نگرفته است. تیم‌های فوتبال مس کرمان و مس نوین در لیگ‌های یک و دو، خود شاهد و مورد ظلم این قضیه بوده‌اند و در حالی که تیم فوتبال مس کرمان در شهر ساوه با اهانت‌هایی به شدت زشت روبه‌رو شد و یا تیم فوتبال مس نوین در شهر کامیاران با ضرب و شتم سنگین عوامل میزبان روبه‌رو شد که مستندات آن موجود و ارائه شده است، اما کوچکترین برخوردی با این اتفاقات صورت نگرفت و کمترین بررسی انضباطی انجام نشد، اما مشخص نیست کمیته محترم انضباطی به چه دلیلی برای برخوردی به این شدت سنگین در کرمان آمادگی داشته است و این رفتار دوگانه موجبات سؤال و ابهام بسیار در کرمان و فوتبال کشور می‌باشد. ضمن اینکه در اتفاقات پایان بازی مس کرمان و خوشه طلایی، در حکم انضباطی صادر شده اصلاً به این موضوع توجهی نشد که نیمکت‌نشینان و کادر فنی تیم خوشه طلایی با الفاظ و رفتار خود، موجبات تحریک حاضرین در ورزشگاه برای اتفاقات پایان بازی شدند که البته نحوه درگیری‌ها به هیچ وجه به گونه‌ای نبود که فقط برای یک طرف ماجرا احکامی بدین شکل سنگین صادر شود و این موضوع نیز عدالت رأی صادر شده را به شدت مخدوش می‌نماید.

5- صدور این رأی پُر از ابهام و حاشیه‌ساز، یک روز قبل از بازی مهم مس کرمان در رقابت‌های لیگ دسته یک فوتبال کشور نیز محل سؤال و تعجب می‌باشد و اینکه علاوه بر این حکم که صدور آن به شدت عجیب می‌باشد، زمان‌بندی صدور آن نیز می‌تواند ابهامات زیادی را به دنبال داشته باشد و اینکه آیا در صدور آن، به شکلی که مشاهده شد، اهداف خاصی نهفته است؟!

6- باشگاه مس کرمان مراتب اعتراض خود را به شدیدترین شکل ممکن بابت صدور این رأی ناعادلانه، پُرابهام و عجیب اعلام می‌دارد و از کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال این انتظار را دارد که در ابتدا سیر دادرسی برای صدور این حکم را به طور شفاف اعلام نماید و سپس مستندات صدور آن را که منجر به محرومیت فردی غایب در ورزشگاه می‌شود را به طور دقیق اعلام نماید!

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار