کد خبر: ۵۲۵۹۸۲
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵

اعضای شورای شهر تهران به لایحه یک فویتی طرح پیشنهادی برای نامگذاری یکی از معابر پایتخت به نام اکبر ترکان با ۱۹ رای موافقت کردند.

به گزارش شفاف، در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران لایحه یک فویتی طرح پیشنهادی اعضا برای نامگذاری یکی از معابر پایتخت به نام اکبر ترکان در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.

سید حسن رسولی، نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با تبریک سالگرد حماسه دوم خرداد و سالروز نوسازی سیاسی و سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهرطی تذکری خطاب به صدا و سیما و هیئت دولت در صحن شورای شهر گفت: لم یشکور المخلوق، لم یشکر الخالق. مهندس اکبر ترکان برادر دو شهید و فارغ التحصیل دانشگاه شریف متاسفانه در سن 69 سالگی از میان ما رفت. مهندس ترکان بی تردید یکی از چهره‌های ماندگار و صاحب سبک در مدیریت و توسعه متوازن و همه جانبه کشور به شمار می‌رود.

رسولی ادامه داد: پایه گذار جهاد سازندگی لرستان، استاندار ایلام استاندار، استاندار هرمزگان، مدیرعامل سازمان صنایع دفاع، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزیر راه و ترابری، جانشین رئیس ستاد انتخاباتی آقای روحانی در سال 92، مدیر فرآیند تحویل و تحول دولت‌های قبلی و فعلی، مدیرعامل سازمان گسترش صنایع ایران، مشاور رئیس جمهور و دبیرمناطق آزاد تجاری و صنعتی کشور تنها بخشی از حوزه‌های خدمتی این مدیر برجسته و خلاق جمهوری اسلامی است.

خزانه دار شورا افزود: ترکان ساده زیست، توسعه گرا و تحول آفرین بود. چاپلوسی در مرام او نبود. سریع و شجاع، بی ادعا و دلسوز ایران بود. با این وجود ملاحظه کردیم که صدا و سیما که  رئیس فعلی این سازمان در دوره‌ای کارمند این مدیر برجسته بود و نیز دولت و شخص روحانی که مدیون او هستند و سایر مقامات کشور کمترین اقدامی در راستای تکریم این بردارمرحوم و عزیز انجام ندادند. البته مرحوم ترکان و دوستان و خانواده این عزیز هیچ توقعی از کسی ندارند اما وظیفه ماست که بزرگان خود را تکریم کنیم.

وی ادامه داد: بر این اساس از کمیته نامگذاری شورا تقاضا دارم به پاس خدمات وی در کشور و نیز حوزه مدیریتی شهر تهران نسبت به شناسایی معبری اصلی  ودر خورشان و منزلت این بردار اقدام کند.

اعضای شورای شهر تهران با 19 رای به یک فویت این طرح موافقت کردند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: