کد خبر: ۵۲۶۰۰۵
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۵

جانشین فرمانده نیروی انتظامی، اردوکشی، هنجارشکنی، قانون‌شکنی، برگزاری تجمعات غیرقانونی به منظور برهم زدن نظم و امنیت جامعه را از خطوط قرمز پلیس بر شمرد و گفت: اجازه نمی‌دهیم که افرادی در این ایام به بهانه‌های مختلف به جامعه خسارتی تحمیل کنند.

به گزارش شفاف، سردار قاسم رضایی در کمیسیون برنامه‌ریزی برای تأمین امنیت انتخابات پیش‌رو اظهار با بیان اینکه برابر مصوبه شورای عالی امنیت کشور، تأمین نظم و امنیت انتخابات به نیروی انتظامی واگذار شده است، اظهار کرد: انجام این مأموریت عظیم و در نوع خود کم‌نظیر برای نیروی انتظامی افتخار بزرگی است و تلاش خواهیم کرد که این مأموریت را نیز به نحو احسن انجام دهیم و در راستای تحقق این مهم از ماه‌ها پیش برنامه‌ریزی و اقدامات صورت گرفته است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: قطعاً مردم در انتخابات پیش‌رو مشارکت حداکثری خواهند داشت و انتخابات پرشوری برگزار می‌شود و حضور و مشارکت پرشور و شعور مردم در انتخابات، پاسخ محکمی به استکبار است.

وی با تأکید بر اینکه براساس برآوردهای اطلاعاتی ـ اجتماعی بر مأموریت تأمین نظم و امنیت انتخابات اشرافیت کامل داریم، یادآور شد: قطعاً نیروهای پلیس علاوه بر حضور و مشارکت صددرصدی و حداکثری در انتخابات پیش‌رو به همراه خانواده‌هایشان، بسترهای لازم را برای حضور پرشور و حداکثری مردم فراهم خواهند کرد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه نیروی انتظامی هوشمند است، به دغدغه‌های مردم درباره مبارزه با سرقت، مقابله با مواد مخدر، برخورد جدی با اراذل و اوباش و مخلان نظم و امنیت در فضای  حقیقی و مجازی اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی در تمام ایام سال بر مبنای قانون، وظایف ذاتی و قانونی خود را از برخورد جدی با هنجارشکنان، قانون‌شکنان، سارقان، مخلان امنیت اقتصادی، برهم‌زنندگان نظم و امنیت تا تسهیل و مدیریت ترافیکی و ارائه خدمات مطلوب به مردم را به جد دنبال می‌کند و  نیروهای پلیس در عمل به وظایف قانونی، شرعی و اخلاقی خود لحظه‌ای درنگ و تأمل نمی‌کنند.

مأموریتها را بر زمین نمی‌گذاریم

رضایی با بیان اینکه همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور، مأموریتهای جدیدی به نیروی انتظامی محول شد، مطرح کرد: در این ایام نیز علاوه بر انجام وظایف ذاتی و قانونی خود، بخش اعظمی از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را اجرا کردیم و واگذاری مأموریتهای مرتبط با شیوع ویروس کرونا باعث نشد که وظایف قانونی و ذاتی پلیس را بر زمین بگذاریم.

جانشین رئیس پلیس کشور گفت: در ایامی که در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا هستیم، با تشدید اقدامات مقابله‌ای برای برخورد با مخلان نظم و امنیت، تلاشمان را برای تأمین نظم و امنیت انتخابات افزون و متمرکز می‌کنیم و ان‌شاء‌الله در این مأموریت هم نیز شاهد رضایتمندی حداکثری مردم باشیم.

وی تأکید کرد: قطعا با هر فردی که مخل امنیت باشد یا در صدد هنجارشکنی و قانون‌شکنی باشد، برخورد می‌کنیم.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه منش و روح حاکم بر مدیریت انتظامی کشور، امنیت‌بخشی به جامعه و آرام‌سازی فضا است، تصریح کرد: معتقدیم که تلاش برای امنیت روزافزون مردم، باعث امیدبخشی به جامعه می‌شود و در کنار اینکه با تأمین نظم و امنیت حداکثری در کشور، روح امید تزریق می‌شود، بلکه اعتماد به حکومت و نظام بالا می‌رود.

رضایی با بیان اینکه تلاش پلیس تأمین فضای امن برای انتخابات پیش‌رو است، عنوان کرد: در راستای صیانت از امنیت شعب اخذ رأی، صندوق آراء و برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده‌ایم و باید بگویم نیروی انتظامی امروز با تجربه گرانبهایی که ادوار گذشته در تأمین امنیت انتخابات دارد، هیچ دغدغه‌ای برای نظم و امنیت انتخابات پیش‌رو ندارد و نیروهای پلیس از صف تا ستاد در راستای برگزاری انتخاباتی امن توجیه هستند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: براساس تصویب و تأیید ستاد کل نیروهای مسلح و هماهنگی با سپاه و بسیج، به منظور تأمین نظم و امنیت انتخابات به ویژه در موضوع حفاظت از شعب و صندوقهای اخذ رأی، از نیروهای آموزش‌دیده و با تجربه بسیج نیز کمک و همکاری خواهیم گرفت.

این مقام ارشد انتظامی اردوکشی، هنجارشکنی، قانون‌شکنی، برگزاری تجمعات غیرقانونی به منظور برهم زدن نظم و امنیت جامعه را از خطوط قرمز پلیس بر شمرد و تأکید کرد: صیانت از نظم و امنیت خط قرمز پلیس است و اجازه نمی‌دهیم که افرادی در این ایام به بهانه‌های مختلف به اموال حقیقی و حقوقی افراد و جامعه خسارتی تحمیل کنند.

وی با اشاره به پشتیبانی‌های همیشگی‌های مردم از نیروی انتظامی یادآور شد: بالاترین سرمایه پلیس پشتوانه و حمایتهای مردمی است لذا امروز در صددیم در راستای انجام مأموریت خطیر تأمین نظم و امنیت انتخابات نیز، طرحهای خود را  در راستای استقرار، آرایش و گسترش نیروها متناسب با شعب اخذ رأی به روز کنیم.

رضایی با بیان اینکه نیروی انتظامی گستره‌ای از مرز تا مرکز دارد، یادآور شد: در مأموریت خطیر تأمین نظم و امنیت انتخابات همه رده‌های پلیس از سرپنجه‌ها و کلانتری‌ها تا راهور و مرزبانی مسئولیت دارند و در این ایام نیز مراقبتهای لازم درباره کنترل ترددها در مرز صورت می‌گیرد.

مأموریتها تعطیل‌بردار نیست

جانشین رئیس پلیس کشور با بیان اینکه مأموریتهای پلیس تعطیل‌بردار نیست، عنوان کرد: در مقابل کسانی که بخواهند در مقابل قانون بایستند و فتنه‌گری کنند، حق و حقوق مردم را زیر پا بگذارند نیز مماشات نمی‌کنیم و در مقابل چنین افرادی محافظه کاری نخواهیم داشت، بلکه در مقابلشان قد علم می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم که نظم و امنیت کشور را هدف بگیرند.

این مقام انتظامی با اشاره به ظرفیتهای بی‌بدیل نیروی انتظامی، به کارکرد قرارگاه انتظامی امام علی (ع) اشاره و بیان کرد: خوشبختانه به منظور همپوشانی برای اجرای مأموریتها، این اختیار برای نیروی انتظامی وجود دارد که می‌توانیم علاوه بر بهره مندی از توان انتظامی، از توان سایر دستگاه‌ها نیز بهره‌مند شویم.

وی با بیان اینکه الحمدلله در ادوار گذشته تجربه مطلوبی در تأمین نظم و امنیت انتخابات داریم، خاطرنشان کرد: دغدغه‌ای در حوزه انتظامی و امنیتی در زمان تبلیغات کاندیداها، برگزاری انتخابات و شمارش آراء نخواهیم داشت.

توصیه به کاندیدا

رضایی تصریح کرد: به کسانی که احساس تکلیف کردند تا در انتخابات پیش رو جزء کاندیدا باشند یا در طیف طرفداران یک کاندیدا فعالیت کنند توصیه می‌کنم که حد و مرز اخلاق و قانون را رعایت و برای کشور هزینه درست نکنند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به تلاش شیطان بزرگ امریکا و ایادیش، معاندان، مزدوران داخلی و خارجی که در صدد برهم زدن امنیت و آرامش کشور هستند، ادامه داد: به این افراد هشدار می‌دهم که بدانند ما بر مأموریت خود اشرافیت کامل داریم و با امنیت و آرامش مردم بازی نکنند که حتماً در صورت وقوع این اتفاق هم ما پاسخ محکمی خواهیم داد و حتماً ملت با حضور حداکثری و انتخاب فردی اصلح که بتواند پیرو راه امام (ره)، شهدا باشد و از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران صیانت کند، پاسخ دندان‌شکنی خواهند داد.

این مقام ارشد انتظامی متذکر شد: این انتخابات نیز یکی از مقاطع تاریخی کشور است که می‌تواند شجره طیبه انقلاب اسلامی را آبیاری کند و نیروی انتظامی افتخارش این است که در آبیاری این شجره طیبه سهم بزرگ و بی‌بدیلی دارد.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری "مدظله العالی" مبنی بر اینکه مردم امروز اقتدار و رأفت را توامان در نیروی انتظامی می‌بینند، یادآور شد: برای صیانت از نظم و امنیت کشور و آرامش مردم تا پای جان پیش می‌رویم و به هیچ کس اجازه نمی‌دهیم که بر این سرمایه بزرگ کشور خدشه‌ای وارد کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: