کد خبر: ۵۲۶۰۱۱
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۶

هفتمین کنفرانس بین‌المللی وب پژوهی با افزایش مشارکت دانشگاه‌های داخلی و خارجی طی دو روز به‌صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش شفاف، هفتمین کنفرانس بین‌المللی وب پژوهی به‌صورت مجازی به مدت دو روز با تایید IEEE مرکزی در آمریکا توسط دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد.

مراسم افتتاحیه این کنفرانس صبح  حضورسیدستارهاشمی معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سیدسعید هاشمی رییس دانشگاه علم و فرهنگ، محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری، مهدی باصولی معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی، فاطمه عظیم‌زاده رئیس مرکز اطلاعات علمی،  علیرضا آقابابایی مبارکه معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و فرهنگ و  سید مهدی سجادی‌فر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد.

افزایش مشارکت دانشگاه‌های داخلی و خارجی در هفتمین کنفرانس

محمدجواد شایگان‌فرد دبیر کمیته علمی کنفرانس بین‌المللی وب‌پژوهی با اشاره با استقبال دانشگاه‌های داخلی و خارجی از این کنفرانس، گفت: در هفتمین دوره کنفرانس وب‌پژوهی ۱۵۹ مقاله از نویسندگان داخلی، ایرانیان خارج از کشور و شرکت‌کنندگان خارجی دریافت شده است که ۲۹ مقاله منتخب طی دو روز در پنل‌های تخصصی ارائه شد.

او افزود: این کنفرانس از سال ۱۳۹۴ تاکنون هرساله در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شده و مقالات فارسی در پایگاه‌های SID و ISC و مقالات انگلیسی در پایگاه IEEE Xplore نمایه شده‌اند.

 شایگان‌فرد با اشاره با آمار مشارکت دانشگاه‌های داخلی گفت: در هفتمین کنفرانس وب پژوهی دانشگاه تهران با ۳۵ نویسنده، دانشگاه اصفهان با ۲۲ نویسنده و دانشگاه شهید بهشتی با ۱۹ مقاله بیشترین تعداد نویسندگان مقالات را به خود اختصاص داده‌اند و از ۸ دانشگاه کشور بیش از ۱۰ نفر در کنفرانس وب پژوهی به‌عنوان نویسنده مشارکت داشته‌اند.

دبیر کمیته علمی کنفرانس وب پژوهی افزود: همچنین نویسندگانی از ۱۶ دانشگاه خارجی از استرالیا، هند، آمریکا، چین، مالزی، پاکستان، بلژیک، انگلیس و اسپانیا در هفتمین کنفرانس وب پژوهی مشارکت داشته‌اند.

در این کنفرانس ۲۸ مقاله به‌صورت شفاهی در ۵ پنل ارایه و در پایان نیز ۳ کارگاه آموزشی برگزار شد.

یادگیری ماشین، یادگیری عمیق در وب؛ سکو‌های ابری، انبوه و توزیع شده؛ امنیت وب؛ اینترنت اشیا از جمله محور‌های پنل‌های ارائه شده در این کنفرانس است.

همچنین کارگاه‌های «مقدمه‌ای بر پردازش زبان طبیعی» توسط عبدالصمد کرامت فر؛ «بررسی و معرفی ner و پیاده سازی پروژه تشخیص ner روی متون فارسی» توسط محمد دهقانی و «مدلسازی، پردازش و کاربرد‌های هیجان در شبکه‌های اجتماعی» توسط علیرضا منصوری در هفتمین کنفرانس وب پژوهی برگزار شد.

گفتنی است با پایان کنفرانس، مقالات و ویدئو‌های مقالات پذیرفته شده در پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) نمایه شدند و و در اسرع وقت به ISC نیز ارسال می‌شود.

مراحل نمایه سازی مقالات در پایگاه IEEE Xplore شروع شده و دبیرخانه کنفرانس بخشی از مراحل پیش پردازش نظیر کنترل سرقت ادبی و سایر ملزومات اولیه IEEE را انجام داده است و نویسندگان محترم مقالات انگلیسی لازم است جهت نمایه سازی مقالات در پایگاه IEEE Xplore یکسری اقدامات را در اسرع وقت تا پایان روز شنبه اول خرداد ماه انجام داده اند که جزئیات آن در وبگاه کنفرانس درج شده است.

گفتنی است که کنفرانس وب پژوهی تاکنون به شکل سالیانه در دانشگاه علم و فرهنگ جهاددانشگاهی برگزار شده است و مقالات فارسی در پایگاه‌های SID و ISC و مقالات انگلیسی در پایگاه IEEE Xplore نمایه شده‌اند.

هفتمین کنفرانس وب پژوهی امسال به دلیل شرایط همه‌گیری کرونا به شکل مجازی برگزار شد.

انتهای پیام/ 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: