کد خبر: ۵۲۶۰۲۵
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۶

شهردار منطقه ۲۲ گفت: مدیریت بهره‌وری و نگهداری از بوستان جنگلی چیتگر از امروز به مدت ۳۰ سال به منطقه ۲۲ شهرداری تهران واگذار شد.

به گزارش شفاف، در راستای رویکرد  پیروز حناچی شهردار تهران، در حفظ و توسعه فضای سبز، تفاهمنامه اجرای مدیریت بهره‌وری و نگهداری از بوستان‌های جنگلی در شهر تهران بین  شهردار تهران و وزیر جهاد کشاورزی در سال 98 امضا شد که پیرو این رویکرد، شهرداری منطقه 22  با اداره کل منابع طبیعی استان تهران تفاهمنامه مدیریت بهره‌وری و نگهداری  بوستان «جنگلی چیتگر»  را به امضاء رساند و از امروز تا 30 سال آینده مدیریت بهره‌وری و نگهداری  از این بوستان  به مساحت 870 هکتار بر عهده مدیریت شهری منطقه 22 است.

رحمان‌زاده در این مراسم با بیان اینکه تلاش برای حفاظت پارک‌های جنگلی را داریم، افزود:  فضاهای سبز منطقه 22 به عنوان ریه‌های تنفسی شهر تهران محسوب می‌شوند که نقش کلیدی را در بهبود کیفیت محیط زیست شهری و همچنین افزایش تعاملات شهروندان دارند که در این راستا،  نهضت درختکاری در سال 1400 از  مهمترین برنامه‌های ما در این بوستان است.

وی این تفاهم‌نامه را تضمین آینده این بوستان‌ها در راستای توسعه، نگهداری فضاها و گردشگری برشمرد و یادآور شد: بوستان‌های جنگلی، ثروت ملی و واقعی کشور هستند که امیدوارم با حفظ و نگهداری صحیح آن کوشا باشیم و بتوانیم خدمات ویژه و مختلفی را به شهروندان ارائه کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: