کد خبر: ۵۲۶۰۹۳
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۸

وزیر خارجه آمریکا بر اهمیت دستیابی به راهکار سیاسی واقعی برای درگیری میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها تاکید کرد.

                          بلینکن به‌دنبال یک راهکار واقعی است

به گزارش شفاف، به نقل از الحره، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرد که در نهایت بتوان به راهکار سیاسی مسالمت آمیز برای مناقشه میان رژیم صهیونیستی و فلسطین دست یافت.

وی در جریان گفت‌وگو با فرید زکریا، خبرنگار شبکه «سی‌ان‌ان» در پاسخ به سؤالی درخصوص احتمال اقدام آمریکا برای یافتن یک راهکار سیاسی واقعی خاطرنشان کرد: من بر این باور هستم که باید به این راهکار دست یافت. باید به دو طرف اسرائیلی و فلسطینی یادآوری کرد باید راهی برای شکستن این حلقه پیدا کنند، در غیر این صورت همین مسائل با هزینه بیشتر تکرار خواهد شد.

وی در ادامه افزود: پس از برقراری آتش بس فعلی مسئولیت همگی ما این است که برای ساختن چیزی مثبت‌تر تلاش کنیم و باید فلسطینیان واسرائیلی‌ها در زندگی روزمره خود معیارها و فرصت‌های یکسان برای امنیت و کرامت داشته باشند.

وزیر خارجه آمریکا ضمن تاکید بر راهکار تشکیل "دو کشوری"، تصریح کرد: ما باید از نو با روش‌های ملموس برای ساخت وضعیتی بهتر تلاش کنیم و امید واقعی و فرصت‌های بهتر در زندگی مردم ایجاد کنیم.

بلینکن پیشتر در مصاحبه دیگری با شبکه «ای‌بی‌سی» گفته بود، راهکار تشکیل دو کشوری تنها راه تضمین آینده "اسرائیل" به عنوان یک "کشور یهودی و دموکراتیک "و تنها راه تضمین حق فلسطینیان در تشکیل کشورشان است.

این اظهارات چند روز پس از موافقت رژیم صهیونیستی و جنبش حماس با آتش بس، پس از ۱۱ روز درگیری میان دو طرف ایراد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار