کد خبر: ۵۲۶۰۹۴
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۸

تصمیم ایران برای ادامه ضبط داده‌ها حداکثر به مدت یک ماه دیگر به اطلاع آژانس رسید.

                          تمدید یک ماهه توافق ایران و آژانس

به گزارش شفاف، نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز این موضوع را اعلام کرد.

این اقدام باعث می شود مذاکرات برجامی و غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین اتریش تا یک ماه دیگر ادامه یابد.

 کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، گفت: تصمیم ایران برای ادامه ضبط داده های دوربین ها حداکثر تا یک‌ماه دیگر، امروز از سوی سازمان انرژی اتمی به اطلاع مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رسید.

 

غریب آبادی افزود: داده های سه ماه گذشته همچنان در اختیار سازمان انرژی است و به آژانس منتقل نمی شود. داده های یک ماه پیش روی نیز صرفا نزد ایران خواهد ماند. در رابطه با حذف یا انتقال داده ها، همان شرایط تفاهم مشترک سه ماهه همچنان حاکم خواهد بود.

نماینده دائم کشورمان به کشورهای طرف مذاکره توصیه کرد تا از این فرصت که بر اساس حسن نیت ایران فراهم شده است، در جهت لغو کامل تحریم ها به گونه ای عملی و قابل راستی آزمایی استفاده کنند.

 

"رافائل گروسی" مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، در نشستی با خبرنگاران اعلام کرد توافق ایران و آژانس برای ادامه فعالیت‌های نظارتی 'ضروری' آژانس برای یک ماه دیگر تمدید شده است.

به گزارش بی بی سی، نشست خبری مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار بود دیروز برگزار شود اما به تعویق افتاد. گروسی گفته است که اطلاعات ذخیره شده در دوربین های آژانس فعلا در اختیار ایران باقی خواهد ماند.

مدیرکل آژانس گفته است که این آژانس هیچ "شرطی را برای اجرای ماموریت‌هایش نمی پذیرد".

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: