کد خبر: ۵۲۶۱۱۴
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۹

کمیته انضباطی رأی خود را در خصوص دیدار تیم‌های سایپا و پیکان صادر کرد که به ترتیب با محرومیت تعلیقی و قطعی فراز کمالوند و محسن بیاتی‌نیا همراه شد.

به گزارش شفاف، گزارش مقام‌های رسمی مسابقه فوتبال بین دو تیم سایپا و پیکان از سری مسابقات لیگ برتر در هفته بیست‌وسوم که در تاریخ 24 اردیبهشت ماه در ورزشگاه دستگردی با قضاوت اشکان خورشیدی و با حضور نماینده فدراسیون انجام شد، حاکی از تخلفاتی به شرح ذیل است:

کمیته انضباطی با بررسی دقیق گزارش مقامات رسمی مسابقه و تطبیق موضوع با مقررات انضباطی و با توجه به مجموع اوراق و محتویات پرونده به شرح آتی متخلفین را محکوم و رأی لازم صادر می‌کند.

مطابق با مواد 103 و 112 از مقررات انضباطی مصوب 1397/12/19 مجمع فدراسیون فوتبال، موارد قطعی این رأی با محض ابلاغ لازم الاجرا بوده و مواد غیر قطعی آن نیز ظرف مهلت یک هفته پس از ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی نزد کمیته استیناف است. ضمناً تجدیدنظرخواهی مانع از اجرای حکم محکومیت غیرقطعی نخواهد بود. در مورد بازیکنان و مربیان، باشگاه‌ها نیز حق تجدیدنظرخواهی دارند و دارای مسئولیت تضامنی درباره محکومیت نقدی بازیکنان و مقامات رسمی هستند. باشگاه مکلف به کسر مبلغ جریمه متخلفین از مبلغ قرارداد آنهاست و در صورت عدم اقدام، خود باشگاه مسئول پرداخت آن خواهد بود.

گفتنی است طبق رأی کمیته انضباطی آقای فراز کمالوند سرمربی سایپا به دلیل بدرفتاری در قبال مقام رسمی مسابقه با یک جلسه محرومیت تعلیقی تا پایان فصل و 400 میلیون ریال جریمه نقدی روبه‌رو شد.

محسن بیاتی‌نیا مربی تیم سایپا نیز به دلیل بد رفتاری در قبال مقام رسمی و ورود به زمین مسابقه پس از اخراج به یک جلسه محرومیت و پرداخت 400 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

طبق رأی کمیته انضباطی محرومیت آقایان کمالوند و بیاتی‌نیا قطعی و جریمه نقدی آنها قابل تجدیدنظرخواهی در کمیته استیناف خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: