کد خبر: ۵۲۶۱۶۹
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲

طبق لایحه اخیر قانون‌گذاران ایالت تگزاس در آمریکا، مردم این ایالت اجازه حمل سلاح بدون مجوز‌های دولتی و شرایط لازم را دارند.

به گزارش شفاف، ایالت "تگزاس" آماده است تا یکی از آخرین محدودیت‌های مهم حمل سلاح خود را پس از تصویب قانونگذاران مبنی بر اجازه حمل اسلحه به افراد بدون مجوز و بررسی سابقه و آموزش همراه با آن، حذف کند.

پایگاه خبری "ABC" در این باره نوشت مجلس این ایالت که تحت حاکیمت جمهوری‌خواهان است، این مصوبه را روز دوشنبه تصویب کرد و آن را برای فرماندار "گرگ آبوت" ارسال کرد.

طبق این لایحه، افراد بالای 21 سال بدون هیچ محدودیتی اجازه حمل سلاح در مکان‌های عمومی و غیره را خواهند داشت.

فرماندار ایالت تگزاس اظهار داشت: علیرغم مخالفت‌ گروه‌های اجرای قانون که می‌گویند این اقدام جان مردم و پلیس را به خطر می‌اندازد، این لایحه را امضا کرده و اجرا می‌کنیم.

گروه‌های کنترل اسلحه نیز با اشاره به سابقه اخیر تیراندازی‌های دسته جمعی در این ایالت، از جمله آنهایی که در "ال پاسو والمارت"، کلیسایی در "ساترلند اسپرینگز" و یک دبیرستان خارج از "هوستون" اتفاق افتاد، با این اقدام مجلس مخالف هستند.

حامیان این لایحه می‌گویند این به تگزاسی‌ها اجازه می‌دهد تا در ملاء عام بهتر از خود دفاع کنند و در عین حال موانع غیرضروری در حق قانون اساسی برای داشتن سلاح را از بین ببرند.

تگزاس در حال حاضر کمترین قوانین اسلحه را در این کشور دارد و دارای بیش از 1.6 میلیون دارنده مجوز اسلحه است.

به محض امضا شدن قانون توسط فرماندار ایالت، تگزاس به دوازده ایالت دیگر خواهد پیوست که اجازه می‌دهد تا مردم به سهولت یک اسلحه دستی را حمل کنند!

تگزاس از سال 1995 به افراد اجازه حمل اسلحه را داده و از دهه گذشته هزینه‌های لازم و آموزش برای گرفتن مجوز را کاهش داده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: