کد خبر: ۵۲۶۱۹۷
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۳

در پی صدور حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در ماجرای تعویض ششم پیکان در مصاف با سایپا و بازنده شدن این تیم، باشگاه پیکان بیانیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش شفاف، در بیانیه باشگاه پیکان آمده است: «در کمال تأسف حکمی که فقط ذی‌نفعان پرونده انتظارش را داشتند، صادر شد. متأسفانه کمیته انضباطی با حکم امروز همه اهالی فوتبال و حتی افرادی که از کسب این امتیاز بهره‌مند می‌شدند را متعجب نموده است. در این شرایط باشگاه پیکان با توجه به اینکه مقررات انضباطی مطلقاً رعایت نشده است، اعتراض رسمی خود را به این مسئله انجام خواهد داد.

هرچند که در هیچ کجای مقررات فیفا نیز تعویض مازاد، مصداق بازیکن غیرمجاز و در نتیجه مستوجب بازنده نمودن یک تیم نیست، اما در واقع جایی که می‌توانیم به آیین‌نامه داخلی استناد کنیم، نیازی به تمسک به مقررات فیفا نیست. طبق ماده 61 آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال موارد نسبت دادن «غیرمجاز» به یک بازیکن کاملاً روشن است. برخلاف اعلام فدراسیون، اتفاقاً آیین‌نامه انضباطی در این مورد ساکت نیست و اینکه برخی اعضای محترم کمیته انضباطی نتوانستند استنباط درستی از آیین‌نامه انضباطی داشته باشند، مشکل آیین‌نامه نیست.

بار دیگر تکرار می‌کنیم موارد و مصادیق نسبت دادن بازیکن غیرمجاز و فاقد صلاحیت در آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال روشن و واضح است و در نتیجه در این پرونده نیازی به استناد به مقررات فیفا نبوده است و مقررات فیفا نیز به هیچ عنوان اینگونه موارد را در زمره بازیکنان غیرمجاز نیاورده است.

بنابراین ضمن تأکید بر اینکه هیچ بازیکن غیرمجازی وارد زمین نشده باید توجه کنیم که آنچه واقع شده تعویض مازاد یک بازیکن مجاز بوده که در دقیقه 97 رخ داده و این بازیکن هم هیچ تأثیری بر روند یا نتیجه مسابقه نداشته است. از سوی دیگر اشتباه پیش آمده در استفاده از بازیکن تعویضی ششم در واقع قصور مسئولان برگزارکننده مسابقه بوده و قطعاً در کمیته استیناف این مسئله را دنبال خواهیم کرد.

از کمیته محترم استیناف که همواره نشان داده کمیته مستقلی است، انتظار داریم با توجه به اهمیت و فوریت موضوع و با لحاظ اینکه شرایط خاصی در جدول رده‌بندی ایجاد شده و تغییر نتیجه می‌تواند روی سرنوشت تیم‌های سقوط‌کننده و پایین جدول تاثیر بگذارد، هرچه سریع‌تر و در وقت فوق‌العاده و خارج از نوبت به این پرونده رسیدگی کند.

در پایان؛ با احترام به رکن قضایی فدراسیون اعلام می‌داریم قطعاً و با جدیت در کمیته استیناف فدراسیون فوتبال و در صورت لزوم در دادگاه بین‌المللی ورزش (CAS) به دنبال احقاق حقوق از دست رفته‌مان هستیم و تسلیم نخواهیم شد».

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار