کد خبر: ۵۲۶۲۵۹
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸

رئیس جمهور آمریکا گفت: به خاطر روابط با اروپا از تحریم شرکت عامل خط لوله انتقال گاز نورد استریم ۲ چشم پوشی کردم.

                          توضیح بایدن درباره عقب‌نشینی از تحریم «نورد استریم ۲»

به گزارش شفاف، از رویترز، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد تصمیم گرفته است از تحریم‌های اعمالی علیه شرکت عامل پروژه خط لوله نورد استریم ۲ (خط لولهٔ انتقال گاز طبیعی از روسیه به آلمان و سپس اروپا) چشم پوشی کند، زیرا این پروژه تقریبا کامل شده و انجام این کار، موجب ضربه خوردن به روابط آمریکا با اروپا می‌شود.

بایدن که آماده نخستین دیدار از اروپا و نخستین دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ماه آینده می‌شود، به خبرنگاران گفت از آغاز با این خط لوله مخالف بود، اما دست از تحریم برداشت، زیرا زمانی که وی وارد کاخ سفید شد این خط لوله تقریبا کامل شده بود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا به آلمان و روسیه اجازه می‌دهد این خط لوله را تکمیل کنند؛ گفت: اولا، زیرا این خط لوله تقریبا تمام شده است و این طور نیست که من بتوانم به آلمان اجازه بدهم کاری را بکند یا نکند. در حال حاضر اعمال تحریم به نظرم از نظر روابط ما با اروپا اثر معکوس دارد.

رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه مقامات آلمان از نگرانی‌های وی درباره این خط لوله باخبرند؛ افزود امیدوار است آمریکا و آلمان بتوانند درباره نحوه رفتار با این پروژه کار کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار