کد خبر: ۵۲۶۲۷۴
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۵

کتاب "اتوبوس شهدا" بر اساس زندگی سردار شهید محمدعلی الله‌دادی از شهدای شاخص مدافع حرم، نوشته «محمدرضا شرفی خبوشان» از سری رمان‌های نوجوان فرماندهان شهید از سوی «انتشارات خط مقدم» بزودی به ایستگاه نشر می‌رسد.

به گزارش شفاف، کتاب «اتوبوس شهدا»، روایت بخش‌هایی از زندگی شهید الله‌دادی از شهدای شاخص مدافع حرم است که در دوران دفاع مقدس مجروح می‌شود و پس‌از آن مسئولیت‌های مهمی همچون فرمانده سپاه یزد را به عهده می‌گیرد.

شهید الله‌دادی به دعوت شهید سلیمانی ابتدا به لبنان و سپس به سوریه می‌رود و در مسئولیت‌های مهم و فرماندهی‌های حساس مختلفی خدمت می‌کنند و سرانجام در مرز سوریه و در بلندی‌های جولان اشغالی، توسط بالگردهای رژیم اشغالگر قدس به شهادت می‌رسد.

کتاب اتوبوس شهدا که از سری رمان‌های نوجوان فرماندهان شهید انتشارات خط مقدم است، درباره نوجوانی است که در یزد زندگی می‌کند و در اثر رخدادی به زندگی شهید الله‌دادی علاقه‌مند می‌شود و پس از همراهی با دوستان و هم‌رزمان شهید با ابعاد مختلفی از زندگی شهید آشنا می‌شود.

حرکت و جست‌وجوی نوجوان، کنجکاوی او برای دانستن از زندگی و چگونه زیستن مردی که از او اطلاع اندکی دارد و تلاش برای کشف ابعاد زندگی شهید الله‌دادی درون‌مایه اساسی این کتاب است.

«محمدرضا شرفی خبوشان» متولد 1357، کارشناس ارشد و مدرس زبان و ادبیات فارسی است. او درباره اتوبوس شهدا گفته است: در این کتاب به واسطه جست‌وجوگری شخصیت نوجوان، مخاطبان با ابعاد زندگی شهید الله‌دادی آشنا می‌شوند. آرمان‌های ایمان، نظم در زندگی و کمک به همنوعان، شهادت‌طلبی و جهاد در راه خدا، تعهد به انجام وظیفه الگوهایی است برای نوجوانان که در مسیر این جست‌وجو به دست می‌آیند.

براساس این گزارش، شهید الله‌دادی یکی از یاران نزدیک سردار سلیمانی بوده است. او فرمانده تیپ ادوات لشکر 41 ثارالله بود. گفته می‌شود در مراسم خاکسپاری شهید الله‌دادی، سردار سلیمانی به‌قدری ناراحت بود که همه شرکت‌کنندگان در مراسم این موضوع را متوجه شدند. کنار قبر در حین مراسم روی زمین، دو زانو نشسته بود و همه دوستداران او می‌توانستند حزن را در چهره او ببینند. بعد از اجرای مراسم به درون قبر رفت و خودش مراسم خاکسپاری را انجام داد. 

شهید سلیمانی در اولین سالگرد سردار محمدعلی الله‌دادی گفت: ویژگی‌هایی که شهید الله‌دادی را با آنها می‌شناختم این بود که با وجود تمام مسئولیت‌های اجتماعی و نظامی که داشت هیچ‌گاه آلوده به شهرت‌طلبی نشد. به گونه‌ای که اگر هم‌اینک از مردم همین دیار بپرسید که چهره‌ مذهبی و اجتماعی معرفی کنند بی‌تردید شهید الله‌دادی خواهد بود. ولایت‌مداری و دینداری عملی شهید الله‌دادی از او یک اسوه تمام عیار ساخته است. وی کسی است که مقامات مادی دنیا هیچ‌گاه در قلب او اثر نکرد و او را از مسیری که بیش از 30 سال به دنبال بود یعنی شهادت فی سبیل الله باز نداشت.

انتشارات خط مقدم به طور تخصصی در زمینه ادبیات مقاومت فعالیت می‌کند و آثار مختلفی در موضوعات پژوهشی مقاومت و خاطرات و زندگینامه مدافعان حرم به زبان‌های مختلف منتشر کرده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: