کد خبر: ۵۲۶۲۸۱
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت:مجموعه رازی می‌تواند برای جشنواره‌های بین المللی مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش شفاف،محمد جواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در آیین افتتاح مجموعه تاریخی_گردشگری رازی اظهار کرد: تلاشی که در چند سال گذشته داشتیم، بحث پهنه گردشگری تهران با محوریت ری بود. در این بخش در برنامه ۵ ساله سوم با توجه به کاهش بودجه از ۹ درصد به ۵ تا ۶ درصد، اما در حوزه‌های اصلی تمرکز کردیم و یکی از آن‌ها همین پروژه بود.

وی ادامه داد:کار سخت افزاری ۳۰ درصد است و ۷۰ درصد آن نظام بهره برداری از این مجموعه است. اماکن فرهنگی مختلفی مثل سینما‌ها و مجموعه خاوران تعطیل شده اند. امیدوارم فارغ از بحث کرونا اینجا با مشکلاتی که در مجموعه‌های فرهنگی دیگر روبرو شده ایم، روبرو نشویم.

حق شناس گفت:این مجموعه می‌تواند پیش گام توسعه باشد. این مجموعه می‌تواند برای شهر‌های اطراف مثل ورامین، اسلامشهر و ... کار فرهنگی را انجام دهد و نیاز نباشد که مردم ری و اطراف آن تا قلب شهر بروند. این مرکز حتی می‌تواند برای جشنواره‌های بین المللی مورد استفاده قرار گیرد و‌ای کاش این امکان بود تا جشنواره فیلم فجر در این مجموعه برگزار شود.

محمدرضا جوادی یگانه معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران در ادامه این مراسم، گفت:ری قطب مذهبی و گردشگری تهران است و این مجموعه سعی دارد تا گردشگران مذهبی را به خود جذب کنند. اگر از منظر گردشگری به ری نگاه کنیم منحصر به فرد است، چون هم در بحث گردشگری و هم بحث مذهبی دارای اهمیت بسزایی است.

وی ادامه داد:ظرفیت گردشگری تهران بسیار زیاد است، ولی مقصد گردشگری نیست و امیدواریم با تجمیع همه ظرفیت‌های گردشگری تهران فرصتی را برای مردم استان تهران و شهر‌های دیگر به عنوان مقصد گردشگری فراهم کنیم.
انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: