کد خبر: ۵۲۶۳۱۸
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۹

دفتر برنامه‌ریزی و توسعه آموزش‌های هنری وزارت ارشاد در حالی ۴۷۰ کارت صلاحیت تدریس صادر کرده است که نیمی از آموزشگاه‌های موسیقی در تهران تعطیل‌اند!

به گزارش شفاف، دفتر برنامه ریزی و توسعه آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، صبح امروز سه‌شنبه چهارم خرداد 1400، خبری مبنی بر صدور 470 کارت صلاحیت تدریس رشته‌های هنرهای تجسمی، موسیقی، خوشنویسی، نمایشی و هنرهای سنتی را منتشر کرد. این کارت‌ها برای متقاضیان کارت صلاحیت تدریس در آموزشگاه‌های آزاد هنری صادر شده‌اند.

انتشار این خبر و اعلامِ صدور این کارت‌های صلاحیت در حالی است که شیوع ویروس کرونا موجب تعطیلیِ بسیاری از آموزشگاه‌های آزاد هنری شده است.

آذرماه سال 1399 بود که منوچهر فیروزی مسئول هماهنگی آموزشگاه‌های موسیقیِ تهران در گفت و گویی، از تعطیلیِ نیمی از آموزشگاه‌های موسیقی در تهران خبر داده بود.

دفتر برنامه‌ریزی و توسعه‌ آموزش‌های هنری وزارت ارشاد در انتشار خبر جدیدش، نه تنها اشاره‌ای به تعطیلیِ آموزشگاه‌ها نداشته، بلکه فضا را به گونه‌ای القا کرده که گویی هیچ خبری از تعطیلیِ آموزشگاه‌های آزاد هنری و به خصوص آموزشگاه‌های موسیقی نیست.

بی‌شک دوران شیوع ویروس کرونا ضربه‌های جبران‌ناپذیری به آموزشگاه‌های آزاد هنری به خصوص آموزشگاه‌های موسیقی وارد کرده است. در این میان، معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و زیرمجموعه‌ی آن یعنی دفتر برنامه‌ریزی و توسعه آموزش‌های هنری وزارت ارشاد، کمترین حمایت لازم را از هنرمندان و فعالانِ این عرصه داشته‌اند.

بنابر خبرِ دفتر برنامه‌ریزی و توسعه‌ آموزش‌های هنری وزارت ارشاد در حال حاضر در رشته موسیقی، آزمون سازهای ویلن کلاسیک و ایرانی، کنترباس، ویولا، ویلنسل و صداسازی و  آواز در تمام گرایش‌ها در حال برگزاری است که هماهنگی و اجرای آن توسط خانه موسیقی انجام می‌شود.

همچنین آزمون متقاضیان کارت صلاحیت تدریس رشته‌های هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی را مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر برگزار می‌کند.

متقاضیان دریافت کارت صلاحیت تدریس می‌توانند  به سامانه sso.farhang.gov.ir  مراجعه کنند و پس از مطالعه شیوه‌نامه کارت صلاحیت تدریس در رشته موردنظر تقاضای خود را ثبت کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار