کد خبر: ۵۲۶۳۴۴
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۲

کتاب‌های "ترجمه و توضیح منابع فقهی فسخ نکاح در قانون مدنی" و "دیدگاه‌های فقهای امامیه در اسباب و احکام فسخ نکاح و تطبیق آن با قانونی مدنی" توسط پژوهشگاه قوه قضائیه منتشر شد.

به گزارش شفاف، کتاب‌های "ترجمه و توضیح منابع فقهی فسخ نکاح در قانون مدنی" و "دیدگاه‌های فقهای امامیه در اسباب و احکام فسخ نکاح و تطبیق آن با قانونی مدنی" توسط پژوهشگاه قوه قضائیه منتشر شد. این کتاب‌ها به قلم محمد حیدری و با همکاری گروه حقوق خانواده پژوهشکده حقوق خصوصی پژوهشگاه قوه قضائیه منتشر شده است.

کتاب "دیدگاه‌های فقهای امامیه در اسباب و احکام فسخ نکاح و تطبیق آن با قانون مدنی" در 285 صفحه و 6 فصل شامل فسخ نکاح در نظام حقوقی ایران، فسخ نکاح در نظام فقه امامیه، عیب مشترک جنون موجب فسخ نکاح، عیوب اختصاصی زوج موجب حق فسخ نکاح برای زوجه، عیوب اختصاصی زوجه موجب حق فسخ نکاح برای زوج، تخلف از شرط صفت موجب حق فسخ نکاح برای زوجین و احکام مربوط به حق فسخ نکاح و آثار آن انتشار یافته است.

کتاب "ترجمه و توضیح منابع فقهی فسخ نکاح در قانون مدنی" نیز در 418 صفحه و چهار بخش شامل عیب مشترک موجب فسخ نکاح (جنون)، عیوب مرد موجب فسخ نکاح، عیوب زن موجب فسخ نکاح و احکام عیوب و تدلیس موجب فسخ نکاح منتشر شده است.

علاقمندان برای تهیه کتاب‌های فوق می‌توانند علاوه بر کتاب فروشی‌های سراسر کشور به صورت حضوری به فروشگاه مرکز مطبوعات و انتشارات قوه قضائیه واقع در تقاطع خیابان حفاظ و سمیه یا به نشانی اینترنتی https://judpub.ir/ مراجعه و سفارش خود را ثبت کنند.

گفتنی است؛ گزارش‌های پژوهشی واکاوی مجازات پدر در قتل فرزند از منظر فقه اسلامی، واکاوی گزینه‌های سیاستی در دستگاه قضایی، امکان‌سنجی حرمت و جرم‌انگاری سگ گردانی در مبانی فقهی امامیه و حقوق ایران، مبانی کاربردی اصل 167 قانون اساسی در نظام قضائی جمهوری اسلامی ایران با رویکرد نظام‌مند کردن استناد به فقه و گزارش نشست علمی آسیب‌شناسی مجازات قتل فرزند توسط پدر در حقوق ایران مبتنی بر فقه اسلامی از دیگر آثار علمی – پژوهشی جدیدی است که توسط پژوهشگاه قوه قضاییه منتشر شده است.

علاقمندان برای مشاهده این گزارش‌ها می‌توانند به تارنمای پژوهشگاه قوه قضاییه به نشانی jri.ac.ir بخش تازه‌های پژوهش مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: