کد خبر: ۵۲۶۴۳۴
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۷

نشست هماهنگی رئیس کمیته ملی المپیک و کادر سرپرستی اعزامی به بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ با مرتضی رحمانی موحد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن برگزار شد.

به گزارش شفاف، صبح امروز نشست هماهنگی رئیس کمیته ملی المپیک و کادر سرپرستی اعزامی به بازی‌های المپیک 2020 با محوریت بررسی حضور بدون دغدغه کاروان ورزشی کشورمان و برنامه‌های فرهنگی برای ایرانیان مقیم ژاپن و کاروان اعزامی با  مرتضی رحمانی موحد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن برگزار شد.

این نشست با حضور رضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک، نصرالله سجادی سرپرست کاروان، کیکاوس سعیدی دبیر کل کمیته ملی المپیک، رحمانی موحد سفیر ایران در ژاپن و دلخوش معاون دیپلماسی عمومی وزارت امورخارجه برگزار شد.

در ابتدای این نشست رئیس کمیته ملی المپیک ضمن تقدیر و تشکر از همکاری رحمانی موحد سفیر ایران در ژاپن طی دو سال گذشته از همکاری های سفارت کشورمان در ژاپن تقدیر و تشکر کرد.  در ادامه، سجادی سرپرست کاروان اعزامی به المپیک توکیو گزارشی در خصوص وضعیت کاروان و برنامه‌های اعزامی به این رقابت‌ها ارائه نموده و سپس امیر عارف‌نیا مسئول فرهنگی کاروان نیز گزارشی از برنامه‌های فرهنگی کاروان اعلام کرد.

در خاتمه این نشست مقرر شد در جلسات  بعدی به طور جزئی‌تر در خصوص موارد مطروحه بحث و بررسی و هماهنگی‌های لازم در زمینه اعزام بدون دغدغه کاروان اعزامی کشورمان به المپیک توکیو و برنامه‌های فرهنگی در دست اجرا پرداخته شود.

پیش از این مقرر شده بود در حاشیه بازی‌های المپیک برای اعضای کاروان ورزشی اعزامی و ایرانیان مقیم ژاپن برنامه‌های فرهنگی متنوعی در نظر گرفته شود که به دلیل شرایط  کرونایی جهان و شرایط خاص میزبان بازی‌های المپیک با توجه به وضعیت پیش آمده از سوی سفیر کشورمان در ژاپن پس از بررسی‌های جوانب امر و شرایط شهر میزبان، نظر کارشناسی خود را ارائه و طبق آن در این خصوص تصمیم گیری و برنامه ریزی شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: