کد خبر: ۵۲۶۴۳۶
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۸

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت گفت: ۲۶ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال ایران، فشار خون بالا دارند.

به گزارش شفاف، علیرضا مهدوی با بیان اینکه در پاندمی کرونا افرادی که بیماری‌های غیرواگیر مانند فشار خون و دیابت و غیره دارند، بیشتر از سایر مردم در معرض خطر هستند، اظهار داشت: افراد دارای فشار خون بالا و دیابت در صورت ابتلا به ویروس کرونا بیماری سخت‌تری را تجربه می‌کنند.

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت با بیان این که درصد زیادی از سالمندان با بیماری فشار خون درگیر هستند، اظهار داشت: تمام افراد به ویژه سالمندان باید میزان فشار خون خود را به طور مستمر مورد ارزیابی قرار دهند.

وی تاکید کرد: افراد مبتلا به فشار خون و دیابت در دوران شیوع ویروس کرونا نباید مصرف داروهای رایج خود را قطع کنند. داروهای درمانی و کنترلی فشار خون و دیابت با داروهای درمانی کرونا تداخل ندارند.

وی افزود: افرادی که بیماری فشار خون در آن‌ها تحت کنترل است، بیماری کرونا را همانند سایر مردم تجربه می‌کنند.

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت اظهار داشت: واکسن‌های کرونا برای بیماران مبتلا به فشار خون و دیابت مشکلی ایجاد نمی‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: 26 درصد از جمعیت بالای 18 سال ایران، فشار خون بالا دارند.

مهدوی اضافه کرد: متاسفانه حدود یک میلیون نفر از افراد مبتلا به بیماری فشار خون از بیماری خود اطلاع ندارند.

وی با بیان این که فشار خون عارضه یا علامت آنی ندارد، توضیح داد: فشار خون به طور آهسته و در مرور زمان علائم و عوارض خودش را نشان می‌دهد.

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت تصریح کرد: عموم مردم باید به وضعیت فشار خون خود توجه کنند و با اصلاح سبک زندگی و مصرف غذاهای سالم و ترک دخانیات می‌توانند فشار خون خود را متعادل و کنترل کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار