کد خبر: ۵۲۶۴۴۲
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹

کارشناس اقتصادی شبکه خبری راشاتودی با اشاره به آغاز دور جدید واگذاری چک های بسته محرک اقتصادی ۱۴۰۰ دلاری به مردم آمریکا تاکید کرد از آنجایی که آمریکا به کالاها و خدمات چینی وابسته است، این پول به جیب چینی ها می رود.

به گزارش شفاف، وزارت بازرگانی آمریکا روز سه شنبه در گزارشی از آغاز دور جدید واگذاری چک های بسته محرک اقتصادی 1400 دلاری به مردم در حالی خبر داد که کسری تجاری این کشور افزایش یافت و به رکورد 74.4 میلیارد دلار در ماه مارس رسید.

شبکه خبری راشاتودی در برنامه "گزارش کیزر" به این موضوع پرداخت و چرایی ادامه روند افزایشی کسری تجاری آمریکا را مورد بررسی قرار داد چرا که پایگاه تولید جهانی مدتهاست که به چین منتقل شده است.

به گفته استیسی هربرت، واقعیت این است که آمریکا به کالاها و خدمات چینی وابسته است.

وی گفت: ما مقدار زیادی پول چاپی، چک های محرک اقتصادی و دلار بایدن داریم اما واقعیت این است که شما به شخصی احتیاج دارید که به جای این پول برای شما کالا ارسال کند.

ماکس کیزر نیز در این برنامه گفت: ایالات متحده یک اقتصاد مصرفی است و اقتصاد تولیدی محسوب نمی شود. بنابراین اگر برای همه چک بفرستید، مردم آن را برای مصرف خود خرج می کنند. و این بدان معنی است که آنها به والمارت می روند و مصرف می کنند. و این بدان معنی است که پول به چین می رود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار