کد خبر: ۵۲۶۴۹۹
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۶

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست استان تهران جزئیاتی از وضعیت سرنوشت خزندگان کشف شده در گمرک فرودگاه امام خمینی را تشرح کرد.

به گزارش شفاف، محمد کرمی رئیس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست استان تهران با اشاره به کشف محموله‌ای خزندگان در پرواز ورودی از امارات در گمرک فرودگاه امام خمینی اطهار کرد: محموله خزندگان توقیف شده از سوی گمرک فرودگاه امام خمینی، پس از بررسی‌های لازم از سوی محیط زیست در صورت نداشتن مجوزهای مربوطه به کشور مبدأ باز خواهد گشت.

وی با اعلام اینکه کارشناسان اداره کل محیط زیست استان تهران با مراجعه به گمرک تهران در حال بررسی موضوع هستند، گفت: حیواناتی که به‌ صورت قاچاق و بدون ثبت سفارش و اخذ مجوز از ارگان‌های ذیربط وارد کشور می‌شوند، حق ورود به داخل را ندارند و در اولین زمان ممکن باید به کشور مبدأ بازگردند.

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست استان تهران تأکید کرد: به‌ طور کلی صادرات و واردات گونه‌های حیات وحش مستلزم اخذ مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان دامپزشکی کشور است.

در پرواز ورودی از امارات در روز گذشته (جمعه، 7 خرداد 1400) سه ساک حاوی 35 بسته که در آن 200 مارمولک، لاک‌پشت، مار، عقرب و رُتیل قرار داشت، از مسافری که از مبدأ اولیه تایلند وارد کشور شده بود، توسط مأموران گمرک کشف و ضبط شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار