کد خبر: ۵۲۶۵۰۷
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۲

نمایندگان ائتلاف اوپک پلاس و تعداد زیادی از تحلیلگران اقتصادی اعلام کردند که این ائتلاف کاهش محدودیت های تولید خود را به میزان ۸۴۰ هزار بشکه در روز در ماه ژوئیه پی خواهد گرفت.

به گزارش شفاف، نمایندگان ائتلاف اوپک پلاس و تعداد زیادی از تحلیلگران اقتصادی روز پنجشنبه در گفتگو با شبکه خبری بلومبرگ اعلام کردند که این ائتلاف هفته آینده برنامه افزایش تولید نفت خود طی ماه های مه تا ژوئیه را تأیید خواهد کرد.

بر اساس این برنامه، اوپک پلاس کاهش محدودیت های تولید خود را به میزان 840 هزار بشکه در روز در ماه ژوئیه پی خواهد گرفت.

وزرای کشورهای عضو اوپک پلاس قرار است روز سه شنبه، اول ژوئن دیدار کنند. در حال حاضر، علی رغم سابقه تصمیمات امسال که باعث تعجب بازار برای هر دو طرف صعودی و نزولی شده است، هیچ اقدام عجیبی انتظار نمی رود.

مجموع تولید نفت اوپک پلاس قرار است در ماه مه و ژوئن 350 هزار بشکه در روز و در ماه جولای بیش از 400 هزار بشکه در روز افزایش یابد.

علاوه بر این، عربستان سعودی نیز طی چند ماه آینده به تدریج محدودیت اضافی یک میلیون بشکه در روز خود را کاهش می دهد و این افزایش با افزایش تولید ماهانه 250 هزار بشکه در روز در ماه مه و ژوئن آغاز می شود.

به طور کلی انتظار می رود اوپک پلاس تا ماه ژوئیه 2.1 میلیون بشکه در روز را به بازار نفت بازگرداند.

تصمیم به کاهش محدودیت های تولید از اوایل آوریل حکایت از اطمینان رهبران اوپک پلاس به این موضوع دارد که با توجه به تسریع در برنامه های واکسیناسیون و شروع سفرهای تابستانی، بازار قادر به جذب این افزایش خواهد بود.

اوپک پلاس و همه تحلیلگران پیش بینی می کنند تقاضای جهانی نفت به شدت در نیمه دوم سال 2021 دوباره افزایش یابد و تا پایان سه ماهه چهارم سال جاری میلادی تقریباً به سطح قبل از بحران کرونا برسد.

الکساندر نوواک، معاون نخست وزیر روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که این کشور تخمین می زند بازار جهانی نفت در حال حاضر با کسری حدود 1 میلیون بشکه در روز مواجه است.

اوایل این هفته، با وجود احتمال بازگشت نفت ایران به بازار جهان، گلدمن ساکس چشم انداز خود را برای افزایش قیمت نفت به 80 دلار در هر بشکه حفظ کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: