کد خبر: ۵۲۶۶۴۵
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶

میهمانان یک کنسرت موسیقی در میامی هدف رگبار سلاح‌های سه مهاجم قرار گرفتند که در اثر آن دستکم دو نفر کشته و ۲۰ تن دیگر مجروح شدند. جمهوریخواهان آمریکا همچنان در برابر اصلاح قانون استفاده از سلاح‌های گرم مقاومت می‌کنند.

                          حمله‌ مسلحانه به کنسرت موسیقی در میامی آمریکا

به گزارش شفاف، در جریان تیراندازی مقابل یک باشگاه کنسرت موسیقی در ایالت فلوریدا دستکم دو نفر کشته و ۲۰ تن دیگر مجروح شدند.

به گفته مقامات پلیس، در شب منتهی به یکشنبه ۲۹ مه (۸ خرداد) گروهی که در برابر یک باشگاه اجرای کنسرت موسیقی در میامی تجمع کرده بودند، از سوی سه نفر مورد حمله قرار گرفتند. این سه نفر با خودرو SUV در برابر درب ورودی کلوب توقف کردند، سه نفر از آن خارج شدند و بی‌هدف به سوی تجمع آتش گشودند و سپس با این خودرو از صحنه گریختند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آلفردو رامیرز، رئیس پلیس در یک پیام توییتری از یک "حرکت هدفمند و بزدلانه با خشونت سلاح گرم" سخن گفت. او مهاجمان را "قاتلانی بیرحم" خواند و گفت که آنها به مجازات خواهند رسید.

در آمریکا حمله با سلاح گرم بارها صورت گرفته است. در سال گذشته میلادی بیش از ۴۳هزار نفر در سطح کشور با سلاح گرم یا به قتل رسیده‌اند و یا دست به خودکشی زده‌اند.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا ماه گذشته اعمال خشونت با سلاح گرم را به عنوان یک "اپیدمی" و "ننگ بین‌المللی" محکوم کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: