کد خبر: ۵۲۶۶۷۴
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۴

هیئت امنیتی مصر به ریاست رئیس سرویس اطلاعات این کشور امروز دوشنبه جهت دیدار با جنبش حماس و دیگر گروه‌های مقاومت وارد غزه شد.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، عباس کامل، رئیس سرویس اطلاعات مصر در این سفر به همراه یک هیئت عالی رتبه مصری از نوار غزه دیدن کرده و پیرامون آخرین تحولات این منطقه در پی حمله رژیم صهیونیستی به غزه بحث و تبادل نظر می‌کند.

یحیی السنوار، رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه و هیئتی از این جنبش آماده استقبال از کامل و همراهانش هستند.

در این راستا، عبداللطیف القانوع، سخنگوی حماس گفت، سفر کامل به عنوان نماینده عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر به غزه آغاز یک روند و اعلام واقعی بازسازی و بهبود وضعیت معیشتی این منطقه خواهد بود.

وی افزود، حماس از سفر کامل و همراهانش به غزه استقبال می‌کند. این سفر در چارچوب تحکیم روابط دوجانبه و تکمیل تلاش‌های مصر درباره مسائل مربوط به ملت فلسطین انجام می‌شود.

القانوع گفت، حماس از تلاش‌های مصر، رئیس جمهوری آن و نماینده‌اش عباس کامل در حمایت از ملت فلسطین برای تحقق اهداف مورد نظر خود قدردانی کرد.

وی گفت، کامل در این سفر با رهبری حماس دیدار و مسائل مختلف از جمله تثبیت آتش‌بس با رژیم صهیونیستی، توافق بر سر مکانیزم بازسازی غزه و راه‌های تحقق وحدت ملی فلسطین را بررسی خواهد کرد.

القانوع گفت، سفر نماینده سیسی به نوار غزه تاکیدی بر وحدت جغرافیایی فلسطین و نقش مصر در تحقق وحدت ملت فلسطین و نیز تحقق وحدت ملی فلسطین  است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار