کد خبر: ۵۲۶۷۰۱
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۳

داروی جدید ترک اعتیاد با عنوان «بوپرنورفین» رونمایی شد که در دنیا به عنوان مناسب‌ترین داروی ترک اعتیاد شناخته شده است.

به گزارش شفاف، در مراسمی از خط تولید داروی ترک اعتیاد بوپرنورفین با حضور سورنا ستاری معاونت علمی و فناوری، اسکندر مومنی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر و علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی رونمایی شد.

علی وحدت در این مراسم گفت: این طرح با استفاده از سرمایه گذاری جسورانه انجام شده است. البته صندوق نوآوری نیز ۳۶ میلیارد تومان به این طرح تزریق کرد.

 وحدت گفت: سرمایه گذاری جسورانه بهتر از روش ارائه تسهیلات است اما امکانات برای این نوع سرمایه گذاری در گذشته در کشور وجود نداشت. با تلاش صندوق، سرمایه‌گذاری جسورانه حدود یک سال است که  راه اندازی شده  و ۴۸ طرح به میزان ۳۰۰ میلیارد تومان در دست اقدام است.

وحدت تاکید کرد: جدا از میزان عملکرد و نوین بودن  این دارو، نوع سرمایه‌گذاری مهم بوده است که نشان دهنده شکل گیری سرمایه گذاری جسورانه در کشور است.

در ادامه مراسم مدیر شرکت دانش بنیان تولیدی این دارو گفت: ما با تولید این دارو میزان ارزبری را 30 میلیون دلار کاهش داده ایم و ظرفیت تولید ما سالانه 800 میلیون عدد قرص بوده و نیاز کشور 250 تا 300 میلیون قرص است و به همین دلیل این ظرفیت را داریم که علاوه بر تامین نیاز داخل بیش از 50 درصد از تولیدات را صادر کنیم.

انتهای پیام/
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: