کد خبر: ۵۲۶۷۲۰
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۹

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان توانیر گفت: در صورتی که وسایل مشترکان بخش خانگی به دلیل نوسانات برق دچار آسیب شوند، کارشناسان بیمه حضور پیدا کرده و با بررسی شرایط، آن را در سامانه ثبت و پس از رسیدگی، هزینه‌های ناشی از خسارت وارده را پرداخت می‌کنیم.

                          خسارت‌های ناشی از نوسانات برق پرداخت می‌شود

 

 


به گزارش شفاف، عبدالامیر یاقوتی افزود: در سال ۹۹ چیزی بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان برای نوسانات برق به مشترکان برق پرداخت شد.

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان توانیر با اشاره به اظهارات رئیس کل بیمه مرکزی مبنی بر میسر نبودن پرداخت خسارات ناشی از نوسانات برق به مشترکان برق بیان کرد: ما قراردادی با بیمه مرکزی نداریم و قرارداد ما با یک بیمه گذار دیگر تا پایان سال ۹۹ بود.

او اضافه کرد: برای سال ۱۴۰۰ هم تا پایان تیرماه امسال قرارداد جدیدی را با شرکت بیمه گذار منعقد می‌کنیم.

یاقوتی اظهار کرد: در واقع پرداخت خسارت نوسانات برق فقط به محدوده مشترکان خاصی که نوسان برق در آن اتفاق افتاده است، پرداخت خواهد شد.

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق (توانیر) اظهار کرد: در حال حاضر تمام خسارت‌های جانی و مالی حادث شده از جریان برق به مشترکان برق خانگی و تجاری ساکنان و اشخاص ثالث در عرصه و اعیان ملک مشترک یا اختصاصی مشاعات ساختمان‌ها و واحدهای مسکونی و تجاری به سبب استفاده از انشعاب برق تحت پوشش شرکت بیمه گذار است.

یاقوتی بیان کرد: تعداد مشترکان برق ۳۳ میلیون و ۶۸ هزار و ۹۴۰ مورد برآورد شده است که هر واحد مسکونی ماهانه مبلغ ۱۰۰ تومان، هر واحد تجاری مبلغ۱۰۰۰ تومان و مشترکان عشایری ۵۰ درصد مبالغ ذکر شده را به عنوان حق بیمه پرداخت خواهند کرد.

او گفت: هر زمان که مناقصه برگزار شده و قرارداد بیمه‌ای منعقد شود، خسارات وارده به مشترکان برق از ابتدای سال ۱۴۰۰ جبران می‌شود.

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق (توانیر) ادامه داد: در سال ۹۸ چیزی بالغ بر ۸۱ میلیارد تومان برای نوسانات برق به مشترکان حادثه دیده پرداخت شده است و برای سال ۹۹ هم که اواخر تیرماه پرداخت می‌شود و تا به امروز چیزی بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان برای سال ۹۹ پرداخت شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار