کد خبر: ۵۲۶۷۲۴
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۶
هیچ سازمانی بدون همراهی کارکنانش موفق نمی‌شود

 

نیروی انسانی، بزرگترین سرمایه سازمان است و هیچ سازمانی بدون همراهی کارکنانش موفق نمی‌شود.

بزرگترین شرکای استراتژیک سازمان کارکنان آن هستند که در بالندگی و شکوفایی سازمان از نقش اساسی برخوردارند.

مدیران فعلی شهر تهران الفبای مکاتبات اداری را بلد نیستند!

مدیران فعلی به جای اینکه مجوز تبدیل وضعیت برای کارکنان فعلی شهرداری تهران را بگیرند، مجوز جذب ۲۱۰۰ نیروی جدید در شهرداری تهران را گرفتند و عملاً حق کارکنان را تضییع کردند.

اجحاف صورت گرفته به کارکنان به این دلیل است که مدیران فعلی شهرداری تهران الفبای مکاتبات اداری را نیز‌ بلد نیستند و‌ لذا باید به فوریت این ایراد بزرگ را در مکاتبه با سازمان امور اداری و استخدامی کشور برطرف کنند.

صفاتی که در این مدت برای پرسنل عزیز شهرداری تهران به‌کار بردند، برازنده خودشان است.

در ۴ سال گذشته گفتند پرسنل عزیز شهرداری تهران، اضافی و مازاد هستند و صفاتی همچون رانت خوار، رشوه بگیر و‌ غیر متخصص را برای توصیف کارکنان به کار بردند که برازنده خودشان است.

همین رفتار و گفتار باعث بی اعتمادی و دلسردی کارکنان شد و به همین دلیل، مدیریت فعلی نتوانست از توانمندی و ظرفیت پرسنل به نحو شایسته استفاده کند.


انحلال معاونت منابع انسانی اجحاف بزرگی در حق کارکنان شهرداری تهران بود.
 
معاون پیشین توسعه منابع انسانی شهرداری تهران در گفت و گوی زنده از طریق اینستاگرام با پرسنل شهرداری تهران، ضمن ادای احترام به همکارانی که در یک سال و چند ماه گذشته به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در مسیر خدمات‌رسانی به مردم جان باخته‌اند به همکارانی که اعضای خانواده خود را به همین دلیل از دست داده‌اند، تسلیت گفت.
سید جعفر تشکری هاشمی با اعلام اینکه مدیریت سازمان‌ها در گذشته گاهی تکیه بر تولید و خدمات و زمانی تکیه بر سازمان و کالبد سازمانی داشتند اما امروز، تأکید و تمرکز آنها بر منابع انسانی و نقش آن در ایجاد ارزش افزوده و ارزش‌آفرینی سازمانی است، گفت: نیروی انسانی، بزرگترین سرمایه سازمان است و هیچ سازمانی بدون همراهی کارکنانش موفق نمی‌شود، همانطور که شورای پنجم و مدیریت فعلی شهرداری تهران موفق نشدند.
وی با اشاره به اینکه اگر کارکنان از جانب مدیران دیده و حمایت شوند، انگیزه و تعلق سازمانی در آنها برانگیخته می‌شود و نهایت تلاش خود را در جهت تحقق اهداف سازمان به کار می‌گیرند، اظهار کرد: منابع انسانی شایسته، مزیت و موهبت هر سازمانی است و پرسنل به عنوان شرکای استراتژیک در بالندگی و شکوفایی سازمان از نقش اساسی برخوردارند.
تشکری هاشمی با بیان اینکه در دوره گذشته تلاش کردیم تا کرامت انسانی کارکنان شهرداری تهران را در اولویت قرار دهیم و به این منظور، نسبت به تشکیل معاونتی متمرکز برای پرسنل تحت عنوان معاونت توسعه منابع انسانی اقدام کردیم، تصریح کرد: با ادغام معاونت توسعه منابع انسانی در معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا، بزرگ‌ترین اجحاف را در حق کارکنان شهرداری تهران اعمال کردند و با ادغام اداره کل ایثارگران در اداره کل رفاه، ظلم مضاعف را به ایثارگران و جانبازان عزیز شهرداری تهران روا داشتند.
معاون اسبق شهرداری تهران در حوزه توسعه منابع انسانی با طرح این پرسش که در این ۴ سال، چطور به خودتان اجازه دادید که با آبرو و حیثیت پرسنل خدوم شهرداری تهران از طریق به کار بردن الفاظ و عباراتی همچون رانت‌خوار، رشوه‌بگیر، غیر متخصص و کارنابلد، فربه و ناکارآمد و اضافه و مازاد، بازی کنید؟ خاطرنشان کرد: تجربه ۴ سال بی‌تدبیری و بی‌عملی شما نشان می‌دهد، صفاتی که در این مدت برای کارکنان عزیز شهرداری تهران به کار بردید، برازنده خودتان و‌ به واقع توصیف عملکرد ضعیف و تقریباً صفر ۴ ساله‌تان است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: