کد خبر: ۵۲۶۷۷۶
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۱

صیدمحمدیان از صدور مجوز تولید ۶ فرآورده در حوزه شیرخشک‌های رژیمی و غذا‌های ویژه در داخل کشور خبر داد.

به گزارش شفاف، بهادر صیدمحمدیان رئیس اداره شیرخشک‌های رژیمی و غذا‌های ویژه سازمان غذا و دارو با اشاره به برنامه عملیاتی سازمان غذا و دارو مبنی بر حمایت از تولید داخل و خودکفایی کشور، اظهار کرد: پس از تولید غذای ویژه بیماران فنیل کتونوریا (PKU) برای اولین بار در کشور، فراخوان تولید شیرخشک‌های رژیمی و غذا‌های وارداتی ویژه، صادر و شرکت‌های تولیدکننده نسبت به تولید این فراورده‌ها ورود کرده و درحال اخذ مجوز‌های لازم به منظور تولید فرآورده ویژه بیماری PKU با نام Lactomil PKU، شیرخشک رژیمی NAN LF و NAN Comfort، شیرخشک‌های رژیمی Truevital AR و Truevital CMA و Truevital Comfort و غذای ویژه MCT OIL شده اند.

او افزود: خوشبختانه نمونه آزمایشی فرآورده ویژه بیماری PKU تولید شده پس از اخذ تاییدیه‌های لازم از آزمایشگاه مرجع کنترل غذا و دارو و تجهیزات پزشکی به مرحله تولید نهایی خواهد رسید.

رئیس اداره شیرخشک‌های رژیمی و غذا‌های ویژه سازمان غذا و دارو با بیان اینکه فرآورده‌های تولید شده پس از اخذ تائیدیه‌های لازم در اختیار مراکز درمانی قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: امید است با تکیه بر دانش و توانایی داخلی در این زمینه از واردات این فرآورده‌ها بی نیاز شویم و همگام با ممالک پیشرفته دنیا در این زمینه، به تولید این فرآورده‌ها بیفزاییم.

او با اشاره به تولید شیرخشک‌های هیدرولیز شده Comfort نیز برای اولین با در کشور، مطرح کرد: صدور مجوز ساخت این فراورده نیز در حال بررسی و طی کردن الزامات است.

رئیس اداره شیرخشک‌های رژیمی و غذا‌های ویژه سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه مجوز تولید شیرخشک‌های رژیمی و غذا‌های ویژه براساس ضوابط و دستورالعمل‌های معتبر داخلی و بین المللی صادر می‌شود، گفت: قطعا با نظارت‌های سازمان غذا و دارو فراورده‌های تولیدی تولید داخل توان رقابت کیفی با مشابه خارجی خود را دارند.

صیدمحمدیان با تاکید بر حمایت سازمان غذا و دارو از تولید شیرخشک‌های رژیمی و غذا‌های ویژه، بیان کرد: تمامی درخواست‌های تولید شیرخشک‌های رژیمی و غذا‌های ویژه در اسرع وقت بررسی و تسریع لازم در امور ثبت را انجام خواهد داد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: