کد خبر: ۵۲۶۸۰۹
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۶
جریمه ۱۷هزار دلاری را آتیه می‌دهد، خسارت اعتباری و بازی بی‌تماشاگر چه می‌شود؟

ابعاد اعتباری و ضربه سنگین حیثیتی این حکم بسیار بیشتر از جنبه مالی آن است. شاید آتیه داده پرداز بتواند مبلغ جریمه را خیلی راحت پرداخت کند اما وجهه بین المللی و آسیایی پرسپولیس با این حکم به شدت خدشه دار شده است

کنفدراسیون فوتبال آسیا ظهر امروز رای خود را درباره شکایت هندی‌ها از یک پست حاشیه‌ساز اعلام کرد تا ضربه بزرگی از کارگزار درآمدزایی پرسپولیس به این باشگاه وارد شود.

به گزارش شفاف، و به نقل از رسمی باشگاه پرسپولیس کنفدراسیون فوتبال آسیا رای مربوط به حاشیه سفر سرخپوشان پایتخت به شهر گوا و انتشار پستی تاریخی در مورد فتح هند توسط ایران را صادر کرد. در رای کنفدراسیون آسیا، باشگاه پرسپولیس به پرداخت ۱۷ هزار و ۵۰۰ دلار جریمه نقدی و برگزاری یک بازی بدون حضور تماشاگر بعد از اتمام پاندمی کرونا محکوم شد.

پرسپولیس و رسوایی بین‌المللی کارگزار؛ حراج آبرو در آسیا

پست یاد شده در زمانی منتشر شد که ارکان بخش رسانه‌ای باشگاه، درون هواپیما و مسافر هند بودند و آن پست بدون دخالت و نظر باشگاه، ازسوی نماینده کارگزار منتشر شده بود.

ابعاد اعتباری و ضربه سنگین حیثیتی این حکم بسیار بیشتر از جنبه مالی آن است. شاید آتیه داده پرداز بتواند مبلغ جریمه را خیلی راحت پرداخت کند اما وجهه بین المللی و آسیایی پرسپولیس با این حکم به شدت خدشه دار شده است و افزون بر آن زیان های ناشی از یک بازی محرومیت از حضور تماشاگر نیز با هیچ معیار مالی و پولی قابل جبران نیست.

این محکومیت در پرونده قاره ای پرسپولیس ثبت می‌شود و زمینه ساز برخوردهای احتمالی بعدی با این تیم خواهد بود در حالی که مقصر قطعی این حکم ، کارگزاری است که با قرارداد پر حرف و حدیث بر منافع مادی و تبلیغاتی پرهوادارترین تیم ایران سیطره یافته و حاضر به رها کردن این طعمه لذیذ نیست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار