کد خبر: ۵۲۶۸۲۱
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۴

بر اساس اعلام مرکز وکلای قوه قضائیه، مطابق اصلاحیه‌ ماده ۱۱ آیین‌نامه مرکز، حقوق اساسی به‌صورت رسمی به‌عنوان یکی از منابع آزمون وکالت انتخاب شد.

به گزارش شفاف، با اصلاح ماده 11 آیین‌نامه مرکز وکلا، حقوق اساسی به طور رسمی به منابع آزمون وکالت اضافه شد.

مطابق اصلاحیه‌ ماده 11 آیین‌نامه مرکز که به پیشنهاد رئیس مرکز وکلا، به امضای رئیس قوه قضائیه رسیده است، منابع آزمون وکالت از این قرار است: متون فقه در حد تحریرالوسیله، آیین دادرسی کیفری و مدنی، حقوق مدنی و امور حسبی، حقوق تجارت، حقوق جزای عمومی و اختصاصی، حقوق ثبت و حقوق اساسی.

علی بهادری‌جهرمی؛ رییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه پیش از این با انتشار پستی در حساب توییتر شخصی خود از اضافه شدن درس حقوق اساسی به مواد امتحانی آزمون این مرکز در سال 1400 خبر داده بود.

وی در این توییت ضمن توصیه به داوطلبان آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه در سال 1400 برای مطالعه متن قانون اساسی به همراه نظرات تفسیری و مشورتی شورای نگهبان، از انتشار اخبار تکمیلی در این زمینه در آینده نزدیک خبر داده بود.

آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه در سال 1399 شامل مواد امتحانی شامل درس‌های حقوق مدنی، آیین دادرسی مدنی، حقوق تجارت، حقوق جزای عمومی و اختصاصی، آیین دادرسی کیفری و نیز، فقه و حقوق بود که از این به بعد حقوق اساسی نیز به منابع آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه افزوده شد.

آزمون وکالت , مرکز وکلای قوه قضائیه , قوه قضائیه ,

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار