کد خبر: ۵۲۶۸۵۷
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱

معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: تمامی دانشگاه‌های کشور در برگزاری جشنواره‌های قرآنی با یک دیگر وحدت دارند.

به گزارش شفاف، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: سی و ششمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.  دانشگاه‌های کشور در حوزه برگزاری جشنواره‌ها و کنفرانس‌های مربوط به قرآن و عترت دارای یک نوع یکپارچگی و وحدت هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تاکید کرد: در وزارت علوم بیشترین رویداد‌های فرهنگی در حوزه قرآن و عترت است که این امر نشان دهنده علاقه جامعه دانشگاهی به فعالیت در این حوزه است.

غفاری با اشاره به سالگرد ارتحال امام خمینی نیز گفت: در این برهه زمانی نقش بی بدیل امام راحل را در داخل کشور، منطقه و به نوعی در ادبیات علوم سیاسی نمی‌توان نادیده گرفت.

او افزود: امام خمینی (ره) زمینه‌ای فراهم کردند تا کشور ایران از بستر دین و فرهنگ دارای یک تحول و جریان تاریخ ساز باشد.

در ادامه سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این مراسم گفت: رهبری و هدایت امام راحل باعث شکل گیری انقلاب اسلامی شد.

او افزود: انقلاب اسلامی موجب تحول عظیم تاریخی در ایران، اسلام و کشور‌های اسلامی شده است.

در ادامه حجت الاسلام میراحمدی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: هر حرکتی که در دانشگاه‌ها صورت گرفته موجب شکوفایی در جامعه شده است. جشنواره‌ها و رویداد‌های متعددی در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود که اکنون شاهد تاثیر آن‌ها بر جامعه هستیم.

او عنوان کرد: گفتمان تشکیل خانواده که همان گفتمان ازدواج دانشجویی است از زمانی که در دانشگاه‌ها توسعه یافت موجب شد تا تاثیر آن در جامعه نیز بروز کند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به برگزاری جشنواره قرآن و عترت دانشجویان گفت: جامعه دانشگاهی کشور علاقه‌مند و پیرو قرآن است؛ بنابراین برگزاری چنین جشنواره‌هایی برکات زیادی برای دانشگاهیان و جامعه خواهد داشت.

انتهای پیام/ 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار